Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Chciałbym sobie kupić NAS, typowo domowe zastosowanie na trzymanie kolekcji muzyki/filmów, backupy, zrobienie osobistej "chmury", postawienie serwera VPN. Wybór jest jednak duży a i ceny nie są małe więc wolę się skonsultować:

1. Qnap czy Synology?
2. Więcej niż 2 sloty na dysk ma jakikolwiek sens przy domowym użyciu?
3. Intel czy ARM?
4. SSD czy HDD?

#informatyka #komputery #synology #qnap #pytaniedoeksperta
L3gion - Chciałbym sobie kupić NAS, typowo domowe zastosowanie na trzymanie kolekcji ...

źródło: comment_1596635318kjuMOTUrui4mrTKqgIVOwE.jpg

Pobierz
  • 10
@L3gion: Tylko synology. Qnapy to syf który uruchamia się 10 minut, a interfejs pracuje jak ostatni złom. No i warto jak z 2 slotami to z opcją rozbudowy o jednostkę maganyzującą. Co do dysków to WD red lub Seagate Ironwolf.
@McKeyPL: nas jest po to aby dzialal, a nie zeby go wlaczac i wylaczac kazdego dnia.. Mi tam interfejs dziala bardzo dobrze natomiast wyglad i ogolna struktura interfejsu synology to dla mnie porazka ale kto co lubi :) Najlepiej chyva samemu sprawdzic. Qnap ma demo online. Nie wiem jak Synology
@L3gion ja mam synology od 2 lat i nie było ani jednego problemu. Wybrałem 1 dyskowy ale mocniejszy 118 a jeśli chce backup to robię raz w miesiącu na zewnętrzny dysk podłączony przez USB i gotowe