Wpis z mikrobloga

Za 2 miesiące rodzę pierwsze dziecko. Kilkoro znajomych oraz osób z rodziny zapytało sie mnie, co kupić dziecku z tej okazji i zastanawiam się nad stworzeniem w dokumencie google listy prezentów. Byłyby tam rzeczy od 20 do 300 zł (80% w cenie kilkudziesięciu złotych) z gotowym linkiem do sklepu internetowego. To, co sama chciałam kupić i wiem, ze będzie przydatne. Na pewno o wiele więcej produktów niż osób, tak aby każdy dobrał coś w swoich mozliwościach finansowych.
Myślicie, że jest to dobra opcja, aby im to udostępnić? Wiem, że sama byłabym bardzo zadowolona, jakby ktoś ze znajomych spodziewających sie dziecka, coś takiego stworzył, bo nie mialabym problemu z kupnem. I obyłoby się bez bubli i zdublowanych rzeczy. Listę udostępnilabym jedynie osobom, które pytają się co kupić. Nie wysyłalabym jej wszystkim
Czy jednak nie będzie to zbyt roszczeniowe?
Wiedzie nam się dobrze, chętnie sama bym dla dziecka kupila wszystko co jest mu potrzebne, ale rodzinę mam bardzo prezentową tak wiec wiem, ze i tak coś kupią. #dzieci #madki #p0lka
  • 34
@marta_am: myślę, że listę możesz stworzyć natomiast nie udostępniałabym jej tylko trzymała dla siebie no bo po co ci 5xbucików jak możesz po prostu powiedzieć czego potrzebujesz. Nie mniej jednak wybrałabym wariant po prostu odpowiedzi, bo jednak podanie listy to trochę cringę. Minus tego pomysłu jest taki, że musiałabyś zapamiętać komu o czym powiedzieć albo zapisać ale zawsze to trochę jednak bardziej taktowne, no i gratulacje ciąży
@zaba34: Bo z tą listą trochę tak właśnie jest :) Jest to lista, którą tworzyłam również dla siebie. Wrzucam na nią rzeczy, które na pewno kupię, bo są mi potrzebne. Jak równięż kilka rzeczy, które mi się podobają, ale nad którymi jeszcze się zastanawiam (jeśli jednak ktoś by je kupił to bardzo chętnie bym przygarnęła). Po prostu wspomnę znajomym i rodzinie, że jest taka lista, jak beda się wypytywali co kupić.
@marta_am: a ogólnie jakbys czegoś potrzebowała, miała jakieś pytania czy cokolwiek to odzywaj się na priv (napisałabym, ale masz zablokowanego :p). Mam 10 miesięczna corke, wiec ekspertem może nie jestem, ale już przeżyłam to co teraz przed Tobą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@marta_am: nie specjalnie chciałbym otrzymać linka do sklepu internetowego co mam kupić. Raczej trzeba się dogadać, u mnie rodzina powiedziała tak, my kupujemy wózek, a druga strona łóżeczko, inni kupowali ubranka ewentualnie jakieś zabawki.
@Damian333: @Vicuna: Nie. Sa to osoby z najbliższej rodziny (rodzeństwo moje oraz męża). Jak również bliscy znajomi, z którymi spotykamy się regularnie. Co roku robię prezenty na urodzny i święta ich dzieciom ;)
@marta_am moja znajoma zrobila taka liste prezentow slubnych w google doc. Akurat nie mielismy mozliwosci edycji ale zglaszalismy swiadkom co wybralismy i oni skreslali rzecz na liscie. Prezenty byly od kilkudziesieciu do kilkuset zlotych wiec ktos kupil zestaw obiadowy, albp grupa osob sie na niego zlozyla, a ktos cos innego, jak np. toster.. My wybraliśmy prezent za około 120zł ;)
@marta_am: Cringe mocno. A co niby masz na tej liście ? Kocyki, gryzaki, jakieś ciuchy, pampersy, co jeszcze ? Sam ostatnio kupowałem prezent na 2 osoby - bon podarunkowy do smyka plus bzdety z tego co wymieniłem. I nawet jak dostali 5 gryzaków to i tak to się przyda i na pewno się cieszyli. Jprdl matka. Wszystkiego dobrego, 3m się.