Wpis z mikrobloga

65% irlandzkich pielęgniarek które przeszły zakażenie koronawirusem ciągłe uczucie przemęczenia a aż 91% ma dalej problemy ze zdrowiem, bóle głowy, duszności, kołatanie serca, nawracająca gorączka itp.

Of the 545 nurses surveyed who have recovered from the virus, 65 per cent continue to suffer fatigue.

A further 91 per cent, or 497 of the 545 nurses, stated they continued to experience symptoms, which also included mental health difficulties, headaches and breathing problems.

Other post-viral symptoms cited by respondents included anxiety, “brain fog”, dizziness, recurring fever and palpitations


https://www.leitrimobserver.ie/news/home/563781/two-thirds-of-nurses-who-recovered-from-covid-19-suffering-post-viral-fatigue.html
#koronawirus #medycyna
  • 13
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: to juz Chinczycy donosili o takich powiklaniach na samym poczatku pandemii. niektorzy twierdzili ze pewnie komuchy klamia... chyba jednak nie klamali :/

Eksperci zauważyli, że objawy ze strony układu nerwowego można podzielić na trzy grupy:

– objawy ze strony centralnego układu nerwowego (bóle głowy, zawroty głowy, zaburzenia świadomości, ostra choroba naczyniowa mózgu, niezborność ruchów, drgawki),

– objawy ze strony peryferyjnego układu nerwowego (zmniejszone odczuwanie smaków i zapachów, problemy ze wzrokiem,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZapomnialWieprzJakProsiakiemByl: Rok temu w wakacje przechodziłem mocna grypę. Przez 2 tygodnie później odczuwałem wieczorami strasznie mocne kołatanie serca. W tym roku w maju też zacząłem to odczuwać przez jakiś miesiąc. Wydaje mi się że jest to normalne powiklanie. A, w tym roku nie miałem żadnych objawow grypy ale nie wykluczam że przechodziłem wirusa.