Wpis z mikrobloga

Zastanawiajaca róznica opinii Brauna z konfederacji co do istnienia niezaleznych sasiadów.
Z jednej strony przekonuje, ze Bialorus pod lukaszenka rzekomo pozwala istniec Polsce i Warszawa bez wolnego Minska upadnie, a z drugiej wysmiewa podobne opinie o Ukrainie.
No ja nie wiem, ale dla mnie bardziej logiczne wydaje sie byc podobne ocenianie niezaleznosci obydwu tych panstw.
Albo dobre jest jest oderwanie obydwu od Rosji, albo uznajemy mamy gdzies ich niezaleznosc, bo jestesmy juz bezpieczni w NATO i UE.

Wypowiedzi Brauna:

O Ukrainie

Jakiekolwiek rachuby, ze samo istnienie Ukrainie mialoby warunkowac niepdleglosc Polski to sa urojenia.


O Bialorusi

Jesli Minsk padnie to i Warszawa dlugo sie nie utrzyma

Bialorus jest elementem którego wytracenie z ukladanki spowodowac musi zalamanie panstwowosci polskiej.


zródlo klik

#neuropa #geopolityka #4konserwy #bialorus #ukraina #braun #ruskapropaganda
  • 30
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szurszur: Mówiąc że Mińsk padnie ma na myśli władzę a mówiąc o Ukrainie ma na myśli kraj bo władza na Ukrainie już dawno jest z nadania oligarchii żydowskiej. Łukaszenka jest jaki jest ale nie jest zależny ani od kacapów ani od koszernych geszefciarzy. Braun zwraca uwagę ze te dwa obozy są dogadane i mogą się dobrać do Białorusi tak jak to zrobily na Ukrainie. Mam nadzieje ze pomogłem.
@szurszur: nie zebym bronił tego szura, ale jest w tym pewna prawidłowość geopolityczna.
Ja w sumie uważam podobnie.
Tzn, że placek terenu- Białoruś jest z naszego punktu widzenia dużo ważniejszy niż Ukraina. Geografia to powoduje. Ukraina to olbrzymia głębia strategiczna, fajnie jest ich mieć po swojej stronie, bo mają spory potencjał, ale kierunek północno zachodni jest kluczowy. Pokazują to wszystkie kampanie wschód-zachód od Napoleona po Barbarosse i Bagration.
Białoruś to krótsza