Wpis z mikrobloga

Mireczki czy ktoś wie jak dokładnie działa antyplagiat? Za dwa tygodnie będę oddawał pracę magisterską promotorce na Uniwersytecie Gdańskim. Nie, że zrobiłem kopiuj wklej z literatury, pisałem sam, ale jestem już takim cykorem, że się wolę upewnić. Jeśli na przykład jedno zdanie jest słowo w słowo jak w literaturze to to już jest liczone jako plagiat? Czy to na przykład muszą być dwa identyczne zdania? Ktoś zna dokładny mechanizm funkcjonowania antyplagiatu? Dodam, że często na przykład zmieniałem dwa lub trzy słowa w danym zdaniu.
#studbaza #studia #kiciochpyta #pytanie
  • 25
@JonasKahnwald: @Geraltzkiwi: bardzo zły pomysł, znajomy z liceum wrzucił tak swoją pracę do jakiegoś antyplagiatu w necie, przez co przy prawdziwym antyplagiacie pokazało mu pokrycie pracy na poziomie 100%, bo ten pierwszy gdzieś to wrzucił w neta przeszukując bazy. Kolega wylądował na dziekance i musiał pisać od nowa
@JonasKahnwald: sprawdza kolejność słów po sobie i ich długość, ogólnie to kwestia indywidualna czy promotor Ci to klepnie, ogólnie mi na inżynierze #!$%@?ło plagiatu z 30% a i tak mi to klepnęła bo widać, że praca samodzielna itp itd
@JonasKahnwald: wyluzuj, ja, mocno parafrazując i sklejając nawet po 7-8 publikacji w jeden akapit, miałem 37% pokrycia, ten nowy system antyplagiatowy (przynajmniej na AGH) to gówno w porównaniu do starego, którym mi sprawdzano inżynierkę, a wtedy miałem niecały 1%. ( ͡º ͜ʖ͡º)
@JonasKahnwald zmienianie słownikiem synonimów nic nie da, nie od tego nowego zeszłorocznego antyplagiatu. Poza tym jak zmieniałeś trzy słowa? W swojej pracy? Coś tu kręcisz.
Trzeba było pisać samemu, teraz odpowiedzialność
@RozbrykanyKartofelek: @Goronco: @Fenrirr: @ConanLibrarian: @JankesT97: @Aysorth: @adrianpiotr: @AlezWieje: @Geraltzkiwi: Parafrazowałem i zmieniałem słowa gdy było to konieczne. To praca z psychologii, konkretnie - Różnice temperamentalne osób uzależnionych od alkoholu, odbywających i nieodbywających karę pozbawienia wolności. Takich części medycznych z ICD 10 i DSM V oraz teorii psychologicznych nie mogłem zmienić i musiałem mniej więcej napisać tak samo.
@Goronco: zmiana synonimow daje. System zlicza slowa po sobie oraz ich dlugosc.

@JonasKahnwald: wszystkie wyrazenia fachowe nie beda uznane za plagiat (recznie odznaczy to promotor). Ja często podawałem nazwę normy i w adnotacjach mam, że promotor uznał to za brak plagiatu.

Dodatkowo: akty prawne i normy nie są objęte prawami autorskimi! Formalnie plagiat nie powinien ich oznaczać.

Ogolnie jak zmieniales szyk zdan i wyrazy w, zdaniu to plagiat ci tego
@JonasKahnwald nie no dobra, żartuję. #!$%@? mac jesteś na jakimś gówno kierunku, prawdopodobnie na gówno uczelni. Przez te 3/4/5 lat nie zauważyłeś że te studia to jedna wielka ściema? Napisz byle co, wyślij promotorowi i miej #!$%@? a nie srasz po gaciach XD jak ty sobie poradzisz w życiu