Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@Jell-o: nie to że bronie ale z drugiej strony ciekawe czy zamienilbys w miarę ogarnięte mieszkanie z przydziału na klitkę w patodzielnicy (bo za stare lokum nie kupisz nic lepszego chyba że na kredyt) lub pokoik. To jest właśnie patologia że głupie 20km a nie masz jak się dostać bo autobusu brak a auta nie zaparkujesz bo drogo / strefa.
@derylio1: Tak, ale tak samo przeciętnym mieszkańcem miasta był mieszczanin. Chłopów było naturalnie więcej, jednak znakomita większość szlachty mieszkała na wsi. Najbogatsze rody szlacheckie miały swoje główne siedziby na wsi, co bogatszy miał jakieś mieszkanie w mieście, jednak nie korzystał z niego cały czas. Ci, którzy mieszkali w mieście byli wyśmiewani, nazywani "szlachtą brukową" i należeli głównie do gołoty. Mieszkali w mieście, bo nie mieli swoich dworków. Szlachty było za mało
@derylio1: No jest trochę naciągnięty, ale bez tego nie byłby śmieszny
@natxd: nie "byli też czasami" tylko wsie należały do szlachty. Zresztą nigdzie nie jest napisane że ja pisałem o przeciętnym mieszkańcu. A co do powstań - no niby tak, ale nie wszystkich. W insurekcji kościuszkowskiej juz brali udział chłopi(tak wiem, to nie jest XIX wiek) i od powstania listopadowego było ich coraz więcej. Przypominam, że XIX wiek to czas,