Wpis z mikrobloga

Mam problem który opisałem wczoraj w tym wpisie
Dzisiaj prawie co parę minut mi wywala połączenie i zauważyłem że atak port scan następuje z reguły zaraz po włączeniu routera i dodatkowo jest błąd z synchronizacją czasu, po takim czymś są tylko same logi o połączeniu/rozłączeniu WAN. Prędkość internetu mi nie spadła, zacinka jest w momencie rozłączenia i to w tym momencie gdy spróbuję coś wczytać czasem wyskoczy mi problem z certyfikatem. Czy to normalne dla port skanów? Czy może mi się router sypie?
PS: komputer przeskanowałem narzędziami Microsoft, Kaspersky i Malwarebytes i mi nic nie wykryło
#informatyka #komputery #internet #siecikomputerowe #cyberbezpieczenstwo #technologia
nbhd - Mam problem który opisałem wczoraj w tym wpisie
Dzisiaj prawie co parę minut ...

źródło: comment_1596803364NVyUt4Y76BGZC1RDAIaFwh.jpg

Pobierz
  • 9
@rajman: słabo ogarniam temat, wiem tylko że na pc mam włączone DHCP a czy mój operator internetu mobilnego (plus) przypisuje mi IP publiczne czy nie i czy jest statyczne to nie wiem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
masz internet mobilny? @nbhd:

bo takie skanowanie portow to moze polityka operatora poprostu.a nie zaden atak, a problemy z internetem wynikaja z tego ze sa jakies problemy z zasiegiem w okolicy?
@rajman: obecny router już mam ponad rok i nigdy dotąd nie było takich problemów, natomiast wcześniej przy gorszych dniach i słabszym zasięgu router po prostu przełączał mi na 3g albo i edge a teraz całkiem zrywa połączenie i mi wyskakuje okienko ,,ta sieć wymaga zalogowania, aby uzyskać dostęp do internetu'' po czym sam się znowu loguje, pc podłączony jest do niego przez ethernet ale to zerwanie następuje również gdy łącze się
@rajman: tak, zmieniałem hasło parę razy, nazwę SSID którego ukryłem, zmieniłem adres IP w ustawieniach routera parę razy, zakres ip podłączonych urządzeń i w zasadzie nic z tego nawet nie opóźniło tych rozłączeń
no bo to co zrobiles nie ma nic wspolnego z rozlaczeniami, ja bym doszukiwal sie problmeu na linii operator-router, a to co ty opisałeś robisz na linii router-user

zrob reset calkowity ustawien, dodaj od nowa apn, sprawdz z jednym podlaczonym urzedzeniem