Wpis z mikrobloga

Podrzućcie jakieś ślady do około 100km z wrocka na rower. Wały/drogi w jakiś sposób utwardzone. Da się na Ślężę podjechać szosą/gravelem?

Podobała mi się traska do Oławy przez Siedlce i lasy za Siechnicami. W miękkini da się po lasach pojeżdzić bez mtb?
#wroclaw #rowerowywroclaw
  • 9
@Lewo: Polecam trasę do Brzegu Dolnego wzdłuż Odry wałami. Wały zaczynają się zaraz za stadionem miejskim, dojeżdżasz do Brzegu, a powrót od północnej strony przez Uraz.

Co do pytania o Ślężę to wjazd jest możliwy od przełęczy Tąpadła. Nie jest to szosa, ale nawierzchnia pozwala wjechać jak masz dobrą kondycję :)
@Lewo: @Piogor: moim zdaniem na Ślężę nie ma szans wjechać na szosie. Na gravelu też bym nie próbował, bo zjazd byłby ciekawy. Na rowerach bez amortyzatorów kończyłbym na przełęczy.
@Lewo Próbowałem raz podjechać na Ślężę od strony przełęczy grawelem z oponami 35 mm i skończyło się na wprowadzaniu roweru. Po pierwsze trzeba mieć bardzo dobrą kondycję, a po drugie opony mi się uslizgiwały na luźnych kamykach. Więc powiem tak: da się, ale trzeba być mocno zawziętym. Na szosie/grawelu odradzam.
@Piogor te wały do wysokości praczy spoko ale jak pamiętam to potem były strasznie zarośnięte polne drogi. Chyba bym odbił potem od Odry.
@Lewo: Jechałem tamtędy ~2 tygodnie temu i dało się przejechać. Mniej więcej w połowie drogi zjeżdżasz z wału i jedziesz drogą wzdłuż niego. Jedynie końcówka jest mocno zarośnięta i wtedy warto odjechać od Odry, gdzieś na wysokości wioski Warzyna.
@Lewo: Podejście ma 3 km i mi zajęło 30 minut. Nie polecam jechać w weekend, bo wtedy jest tam mnóstwo ludzi. I jakby ci przyszło do głowy wchodzić od strony Sobótki, to ostrzegam, że jest tam bardzo nierówno i droga składa się z dużych kamieni. Ja tamtędy schodziłem i rower musiałem głównie znosić, bo ciężko było go prowadzić.