Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dla ludzi inteligentnych nastały naprawdę trudne czasy.
Już nawet nie chodzi o fakt, że zewsząd bombardowani jesteśmy reklamami z dennymi animacjami lub beznadziejnymi dialogami. W przeglądarce internetowej jest uBlock, a w pilocie od TV przycisk MUTE, więc to jeszcze da się przeżyć. Najgorszy jest fakt, że każdy smartfon, strona internetowa, film, gra komputerowa – słowem, wszystko co nas otacza, jest zawsze robione pod kątem istot „ludzkich” o inteligencji przeciętnego orangutana (nie obrażając tych małp).
Co gorsza, dzieje się to nieprzypadkowo, bo liczba ćwierćmózgów rośnie w zastraszającym tempie. Widać to np. w internecie – jak jeszcze 10 lat temu wchodziliście na jakąkolwiek stronę (portal, sklep komputerowy czy cokolwiek), zazwyczaj dominował tam tekst. Dzisiaj zamiast istotnych informacji mamy krzykliwe slogany i pierdylion obrazków podpisanych ogromną czcionką. Tak samo jest z produktami wszelkiego rodzaju. Jak każdy czasem potrzebuję coś kupić – nowy telefon, buty, słuchawki i jak przeglądam fora internetowe w poszukiwaniu opinii, to mam ochotę walnąć baranka o ścianę. Dla 90% klientów najważniejsze jest, że telefon wygodnie leży w ręce, buty mają nowoczesny dizajn, a słuchawki świecą się jak choinka. Kij z tym, że bateria w smartfonie trzyma 1 dzień, buty rozkleją się po 3 miesiącach, a w słuchawkach jakakolwiek muzyka ambitniejsza od tego pseudo-rapu brzmi tragicznie.

Tak samo jak patrzę na współczesne kino, to poza kilkoma wyjątkami po prostu chce mi się wyć. Mam wrażenie, że niedługo gdy włączymy kryminał i zobaczymy faceta leżącego w kałuży krwi na podłodze z nożem wbitym w kark, to narrator będzie dopowiadał „Tom nie żyje”, bo oglądający debile nie będą się w stanie tego domyśleć.

Gram też w gry komputerowe. Popatrzcie co dzisiaj jest na topie:
Jeszcze kilkanaście lat temu taki Fortnite zostałby uznany za grę dobrą dla dzieci z zespołem Downa (z całym szacunkiem dla nich), dzisiaj wszyscy spuszczają się nad tym gównem opakowanym w kolorowy, oczojebny papierek.
W niektórych grach w przeciągu zaledwie kilku lat informacje liczbowe o szybkostrzelności broni czy przyspieszeniu pojazdu zastąpiły jakieś kolorowe paski. Nosz ku*wa mać - ludzie już tak zidiocieli, że nie umieją czytać cyfr!!! Niedługo na alkoholu zamiast procentów będziemy mieli informację „mocny”, „słaby”, a samochód zamiast przeciętnego spalania na 100 km będzie miał informację „oszczędny”.

Trzymajcie się - inteligentni, co jeszcze w tym społeczeństwie pozostali.

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f2e4fd00010a81b084b3d85
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Przekaż darowiznę

[====================....................] 51% (120zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 21
@AnonimoweMirkoWyznania: no to smutne, mnie wkurza to wszystkie że stronki są robione pod smarfony, że polski yt targetuje w mileanielsów itp. Ale prawda jest taka że poniżając nieinteligentnych ludzi świata nie naprawisz. Taka postawa to chyba snobstwo. Musisz zmienić swoje nastawienie, być cierpliwym i nabyć pokory. Ludzie nie są głupi dlatego że chcą tacy być, są tacy bo nie wiedzą kogo słuchać, nie wiedzą u kogo nabyć mądrości.
W niektórych grach w przeciągu zaledwie kilku lat informacje liczbowe o szybkostrzelności broni czy przyspieszeniu pojazdu zastąpiły jakieś kolorowe paski. Nosz ku*wa mać - ludzie już tak zidiocieli, że nie umieją czytać cyfr!!! Niedługo na alkoholu zamiast procentów będziemy mieli informację „mocny”, „słaby”, a samochód zamiast przeciętnego spalania na 100 km będzie miał informację „oszczędny”.


@AnonimoweMirkoWyznania: xDDDD
Co za dzban
SpoconaMaciora: Nie sądzisz, że ludzie naprawdę inteligentni są w stanie wykorzystać dane im narzędzia aby znaleźć treści, które im odpowiadają? Nie sądzisz, że nie tracą czasu na gry dla dzieci (wspomniany fortnite)? Że przewijają nieprzydatne recenzje i są w stanie wyszukać to, czego potrzebują? Że korzystają z tego, że internet oferuje mnóstwo rozrywek kulturalnych, więc nie muszą iść do kina i wybierać jednego z siedmiu dostępnych filmów? Że inteligentni ludzie mają
PustaAzjatka: I jeszcze jedno - czemu inteligentnym ludziom zawsze przeszkadzają takie niesamowicie nieistotne szczegóły, typu "pasek w grze" :D A nie przeżywają wysp pedofilskich, opresyjnych rządów, obozów pracy, wojen, ludobójstw, seryjnych samobójców.

Zawsze to jest "mamy straszne czasy bo jedna z 10000000000 dostępnych gier/aplikacji/seriali ma coś co mi się nie podoba", a nigdy "mamy straszne czasy, bo chińczyk walczący o wolność został zagazowany".

Może warto zmienić optykę i myśleć - ale
IdźZTymSyfem: Mogłeś po prostu napisać "Wszystko, co nie lubię jest złe":
- *płaku* Fortnite jest głupi, bo tak powiedziałem
- *płaku* Współczesne filmy są do dupy, bo tak
- *płaku* Bateria trzyma niecały dzień, bo nie umiem obchodzić się ze sprzętem!

Nikt ci nie broni robić , co chcesz. Zawsze możesz znaleźć sobie jakąś strategiczną grę czy obejrzeć inny film; ogólnie porobić coś ciekawego - ale po co? Lepiej jest się
@AnonimoweMirkoWyznania inteligencja jest silnie zwiazana z lenistwem ;)
Czyli ludzie inteligentni wychowali sobie, wcale nie głupie dzieci, tylko inteligentnie leniwe.
Nie jest tak źle jak myślisz. Zasoby naszych mózgów beda wykorzystane inaczej.
A propos inteligentnych ludzi.... Oni sa zdolni do wszystkiego, bo każdą nawet najwieksza podłość sa w stanie wytlumaczyc sobie i przekonać do niej innych
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AnonimoweMirkoWyznania:

Dla 90% klientów najważniejsze jest, że telefon wygodnie leży

Nazwij mnie debilem, ale wolę żeby był wygodny, niż zeby miał pierdyliard rdzeni, milion DPI, dzięki którym rozładuje się w 1-2 dni czy 5 kamer, z ktorych ostatecznie wyjdzie zdjęcie porównywalne do jednego 8mp.
@AnonimoweMirkoWyznania: Czyli też nie jesteś osobą inteligentną. Czego by nie zrobić to zawsze trzeba zrobić porządny research, poznać różne opinie, więc bez problemu przebijesz się i przez opinie "telefon ładny, Maciek być szczęśliwy", jak i dojdzie się do tego ile trzyma bateria, albo takich szczegółów, o których nawet by się nie pomyślało jak to, że np. telefon nie działa w temperaturze poniżej 0 st. C. Podstawowe dane odnośnie elektroniki to się