Wpis z mikrobloga

@AllieCaulfield:

Znowu jakoś mało się dzieje pod tagiem zegarkowym.
Więc, po raz kolejny wchodzę cały na biało...
( ͡° ͜ʖ ͡°) żart taki...

SÓLÁS STARLIGHT

Cóż ciekawego w tym zegarku oprócz tego że dobrze wygląda (no może poza datownikiem ;)

Otóż jest kilka ciekawostek.
Pierwsza to mechanizm Hangzhou 5000A (made in China) automat z mikrorotorem. Cóż daje taki element jak mikrorotor. Otóż można dzięki niemu uszczuplić mechanizm a co za tym idzie cały zegarek. Ten zegarek ma tylko 9,7mm grubości. W klasycznych automatach rotor jest zamontowany "na mechanizmie" wiec całość robi się grubsza. Dodatkowo mikrorotor pozwala na zobaczenie większej czesci mechanizmu poprzez przezroczysty dekiel. Często stosuje się cięższe metale (jak zloto np do produkcji mikrorotorow, aby dobrze spełniały swoją funkcję, ale nie o tym dzisiaj).

Druga rzecz to tarcza zegarka. Wykonana jest ze szkła dmuchanego z domieszką miedzi, kobaltu i innych metali, która dzięki składowi i wykończeniu przypomina gwieździste niebo.
Technika ta jest dość trudna i często kończy się niepowodzeniem.
Pomimo dość nietypowego mechanizmu i techniki wykonania tarczy, zegarek ma być sprzedawany w cenie poniżej 400$. Można (??)

Jak wspomniałem wyżej jakość wykończenia datownika nie powala. Mogłoby go nawet nie być.
Jak się podoba?? Na pewno zegarek ten to ciekawa propozycja dla fanów bardziej formalnych zegarków.

Koperta :stal szlachetna
Wymiary: 38 x 9.7mm
Szkło : szafirowe
WR: 50m
Werk: Hangzhou 5000A
Link do kickstartera

https://www.kickstarter.com/projects/solaswatches/solas-starlight-an-irish-affordable-micro-rotor-watch

Milego weekendu życzę wszystkim.

#zegarki #zegarkiboners #watchboners #ciekawostki #technika #modameska
AllieCaulfield - @AllieCaulfield:

Znowu jakoś mało się dzieje pod tagiem zegarkowy...

źródło: comment_1596911794Tr9WqT1RpvOJ1EuCZDVhwX.jpg

Pobierz
  • 43
@AllieCaulfield: nie no piękny jest, ale już mam wystarczająco dużo formalnych zegarków :) nawet mam dosłownie dziadkowego od dziadka Poljota :P
Pozostając w temacie Citizenów, ale niekoniecznie pierwszego posta - obecnie czaję się na jakąś super promocję na AT8020-54L , najlepiej gdzieś w okolicach 1k PLN
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@AllieCaulfield: bardzo ciekawy wpis i ciekawy mechanizm. Na rynku low i mid praktycznie nic się nie dzieje w kwestii mechanizmów. Montują te same klepane od kilkudziesięciu lat ety czy sellity

Mam nadzieję że w kilku ciekawych mikro go wrzucą. Jestem pewien, że taki CW, Zelos czy Traska się po niego nie schylą ale może coś
mniej popularnego :)
@Kot-Pin: I to jest bardzo pozytywna informacja. Nie wiem niestety (jescze) dużo o jakości tego mechanizmu. Jednak bardzo miło mi widzieć takie nowinki. Jeżeli zegarki będą prezentowały takie rozwiązania i do tego będą przystępne cenowo to pozostaje się tylko cieszyć.

@Shegis: miejmy nadzieję że więcej microbrandow sięgnie po ten mechanizm (jeśli jest dobry jakościowo). Coraz częściej zaczyna się też pojawiać STP1 jako alternatywa do ETA i Sellita