Wpis z mikrobloga

Ja #!$%@?, jak to jest możliwe że państwo mi #!$%@? 1,5k co miesiąc z mojej wypłaty?! Do #!$%@? wafla, złodzieje, oddajcie moje ciężko zarobione pieniądze!
Btw, pozdro dla ludzi którzy są w wyższych widełkach. Jak ja powiedzmy robię lodzika krajowi, tak was ostro w odbyt bez mydła biorą. ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:
#zarobki #pracbaza #gorzkiezale
  • 125
@Plotkova99: Czyli wcale nie ma płatnych odcinków autostrad etc postawionych przez np. baronów pieniężnych którzy liczą sobie za kilkadziesiąt km jak za zboże? A chyba wszyscy wiemy jak wygląda leczenie na państwowym. Emeryturę? A skąd ja mam wiedzieć czy dożyję do niej? A po mojej śmierci pieniążki które całe życie odkładałem magicznie znikają.
@AryanWonderBoi: Pewne problemy wydają się proste dopóki patrzymy jak inni je rozwiązują ;). Jakby zlikwidować podatki nie byłoby dróg o których piszę, niektórzy musieliby umrzeć na proste choroby bo nie mają odłożone kilka tysięcy na operację etc.. Wolałabym mieć możliwość zrezygnowania z ZUS oraz NFZ na rzecz prywatnych podmiotów ale to działa tylko w przypadku rozgarniętych ludzi a i tak mamy za słaby przyrost żeby się bawić w darwinizm
@AryanWonderBoi: Jak dasz wszystkim bez żółtych papierów możliwość rezygnacji z zusu skutków będzie kilka

1. wszyscy znamy wielu nieporadnych i głupich ludzi którzy zrezygnują a potem będą umierać na ulicy z głodu. Więc co, test psychologiczny najpierw?
2. z ZUSu zrezygnują ci którzy zarabiają najwięcej więc szybko emerytury spadną z 600zł na 200zł albo ZUS padnie.

Ergo: zaradni będą sobie żyli lepiej a niezaradni życiowo, głupi ludzie którzy zrezygnują, będą umierali
A po mojej śmierci pieniążki które całe życie odkładałem magicznie znikają.


@AryanWonderBoi: bo niczego nie odkładasz... emerytura to nie konto oszczędnościowe ani lokata, tylko - jak sama nazwa wskazuje - ubezpieczenie. I pod względem mechanizmu działa dokładnie tak samo jak każde inne ubezpieczenie prywatne. Za wpłacanie składek dostajesz gwarancję otrzymania świadczenia po spełnieniu się określonych warunków, w tym przypadku osiągnięcia wieku

z ZUSu zrezygnują ci którzy zarabiają najwięcej więc szybko emerytury
@Plotkova99 Skoro nie są proste to czemu tak prosto stawiasz sprawę że gdyby podatków nie było to nie byłoby dróg. To że podatki muszą być to oczywistość ale ich wymiar w tym kraju to jakaś paranoja. Od dziesięciu lat nie zmieniono kwoty wejścia w drugi próg podatkowy gdy w tym czasie średnia krajowa wzrosła o ponad połowę. Zlikwidowano całkowicie kwotę wolną od podatku dla osób zarabiających powiedzmy te 10k na łapę. Łączny
@Henio_Zloczynca: System podatkowy można by ruszyć jakby nie to że trzeba kupować głosy za 500+ 13-tki 14-tki etc... Moim zdaniem idealny system podatkowy byłby jakby Konfederacja miała silną pozycję w sejmie i ustaliliby kompromis pomiędzy systemem PiS oraz ich własnym. Dlatego liczę, że liczebność posłów konfederacji się zwiększy i będą mogli silniej wpłynąć na losy kraju.