Wpis z mikrobloga

@Godir17: A co niby ma miejsce? Dwóch facetów trzymających się za ręce albo chodzących w sukienkach bardzo szybko dostanie w Polsce po łbie. Zaprzeczysz? Państwo nie musi samo z siebie bić, wystarczy że przymknie oko.
@Godir17: To odnosiło się do czasów, kiedy technologia nie była na takim poziomie jak teraz. Teraz nic nas nie może cofnąć. Co więcej, Ci " silni mężczyźni " , w większości patusy, hamują nas w rozwoju.

Już nie ważne jaki silny jesteś. Ważne jakie masz kompetencje i wiedzę. Wchodzi nowa era, z automatyzacji w erę cyfryzacji. Jeśli się nie ogarniecie, to jeszcze bardziej będziecie nas hamować.
@Ordo_Publius: ale ja celowo napisałem ludzie a nie mężczyźni. Po drugie jakie nas hamowac? Rozumiem, ze z automatu zaliczyies siebie do elitarnego grona postepowców a mnie do sebixow bo mam inne zdanie XD
@Godir17: Człowiek przyszłości nie jest człowiekiem silnym. Jest człowiekiem kompetentnym. Jest pracownikiem elastycznym i łatwo dostosowującym się do okoliczności i łatwym w przebranżowieniu. Jest kreatywny i komunikatywny.

Siła wraz z rozwojem technologii i cywilizacji przestaje mieć znaczenie. W każdych czasach są silni ludzi i zawsze będą. Myślisz, że w czasie rozpadu Rzymu nie była silnych i wpływowych polityków? Byli.

Rozpad czegoś to wiele czynników, a ten cykl który podałeś jest po
@Godir17: Rozumiem, że według Ciebie rodzina Kimów stworzyła dobre czasy? Przecież nadal jest silna.

Mao Zedong także stworzył dobre czasy? Przecież był najsilniejszym chińskim przywódcą od wielu dziesiątek lat.

Nie potrzebujemy ludzi silnym.
@Ordo_Publius: no przeczytałem i dalej piszesz, że siła przestaje mieć znaczenie, w domyśle siła fizyczna.
Cykl, który podałem jest jak najbardziej sensowny i jeśli nie jesteś ograniczony do jednego punktu widzenia to kiedyś go zauważysz.
@Ordo_Publius: gosciu tutaj chodzi o ogół, chodzi o całość jako ludzkość, nie pojedynczych ludzi. A Mao Zedong jest idealnym przykładem. Trudne czasy za jego życia dały podwaliny pod silne społeczeństwo, które w 40 lat przegoniło USA.
@boss69: uwazam, że osoby homo powinny mieć prawo zawrzeć związek, który ich połączy w świetle prawa, teoretycznie mogą to teraz zrobić, ale jest to pokręcone i trzeba to uprościć. Jednak jestem pewny, że później przyjdzie poro na adopcję dzieci, a to już się gryzie z moimi poglądami.
@Ordo_Publius: Boze gosciu czy ty umiesz czytac.
CIĘŻKIE CZASY TWORZĄ SILNYCH LUDZI

Ciezkie czasy reżimu komunistycznego, stworzyły silne pokolenie ludzi, którzy własną ciężką pracą i decyzjami politycznymi postawili Chiny na nogi.
@Godir17: Ciężkie czasy w Chinach stworzyły człowieka, który jest winny śmierci milionów osób. Dopiero ludzie po nim naprawili chiny.

Korea Północna, ciężkie czasy stworzyły ludzi, którzy jeszcze bardziej pogrążyli ten kraj.

USA, dobre czasy stworzyły silnym ludzi, którzy bombardują inne kraje i podbijają bliski wschód.
@Ordo_Publius: nie dogadamy się, nie potrafisz popatrzeć na sprawę ogólnie i dlugofalowo, nie chodzi o podbijanie, bombardowanie. Dobrobyt w USA stworzył współczesnego Amerykanina, który żyje z kartek na żywność i ogolnie USA podupada, reformy Trumpa trochę pomogły. Ale ogólnie znowu się to wpisuje w powiedzenie. Dobre czasy, złota era po 2 wojnie stworzyły współczesnego słabego Amerykanina, od razu zaznaczam gościu, ze nie chodzi o siłę fizyczną ( ͡° ͜ʖ
@boss69: odniosłem się do tego co pisał @doveo. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, zgodzisz sie na jedno, potem drugie, potem kolejne i będzie rewolucja kulturowa, o którą przecież chodzi tym WIĘKSZYM, którzy stoją za tymi organizacjami.
@Godir17:

"
Cztery pory cyklu cywilizacyjnego:
1. Ciężkie czasy tworzą twardych ludzi
2. Twardzi ludzie tworzą dobre czasy
3. Dobre czasy tworzą słabych ludzi
4. Słabi ludzie tworzą ciężkie czasy
Tak toczy się ten światek.

Europa jest między 3 a 4
Polska - między 4 a 1

Pory cyklu cywilizacyjnego to nie jest skala dekad, lecz wieków. W przypadku Polski tak to wygląda:
1: create strong men: XIII-XIV w.
2: good