Wpis z mikrobloga

W Lublinie: Majdanek (kilka godzin żeby dokładnie zobaczyć), zamek na starym mieście jeżeli lubisz muzea. Jeżeli coś lżejszego to ogród botaniczny UMCS (osiedle Sławin) i muzeum wsi lubelskiej (skansen).
@ajwajjj: Stare miasto obowiązkowo- mamy oryginalną zabudowę z czasów Jagiellonów, jeśli masz czas na wycieczki to można kroczyć z przewodnikiem szlakiem Jagiellonów. Wtedy oprowadza Cię po wielu ciekawych miejscach.

Jak już będziesz na Starym Mieście- baszta na zamku. Wieża trynitarska- fantastyczny widok na całe miasto. Kręte wąskie strome schody- nie polecam po pijaku xD

Podziemia. Wchodzi się przy trybunale- duży jasny budynek na samym środku rynku. Trafisz na bank.

Z knajp
@Hetrodomitrazocholina: Dzięki ogromne za taki opis, jest z czego wybierać :) Tak prywatnie zawsze nastawiam się na jakieś aktywności, ale samo zwiedzanie miast też jest ciekawe, a akurat w tym roku chyba najlepsza okazja wybrać się w cześć kraju w której się jeszcze nie było.

I dzięki za polecenie knajp, będę pamiętał o kamieniu również! :)
@ajwajjj: Cóż... O Namysłowie nic nie powiem. Natomiast w Kazimierzu Dolnym byłam kiedyś przez 2 bite miesiące na wakacjach. Szczerze, to zależy. Niestety, ale chcą tam robić betonozę i zajeb@ć kostką piękne lessowe wąwozy i z tego co wiem, to część już zdążyli. A to była główna atrakcja tego miejsca... Na pewno kamienice braci Przybyłów warto zobaczyć, jest sporo miejscowych malarzy, mały ale bardzo ładny rynek ze studnią pośrodku. Spacer wzdłuż
@Hetrodomitrazocholina: zawsze wszędzie mówi się o tym Kazimierzu Dolnym, że jest chęć pojechać tam, ale dzięki za informację, wtedy wpadniemy tam tylko na chwilkę. A te wąwozy to długie tam są?

Na roztocze chcemy poświecić dzień/dwa - może jakieś kajaki lub rower.
A co do Kozłówki to super podpowiedź, nie byłem świadom tej miejscowości a wygląda bardzo ciekawie
@ajwajjj: Roztocze to oboeiszkowo minimum 2 dni, bo tam jest dużo wszystkiego i naprawdę pięknie.

Wąwozy są długie. Osobiście, jeśli naprawdę lubisz aktywny wypoczynek, to polecam zajechać do Nałęczowa i zrobić pieszą trasę wąwozami do Kazimierza. Tam zatrzymać się na rynku, nawodnić, zjeść, obczaić miasteczko i jechać dalej :D Byłam na takiej wycieczce i naprawdę bardzo miło wspominam. A teraz są zbiory, więc po drodze można poczuć się znowu gówniarzem- odpocząć
@ajwajjj: No 21km jest, więc dobrym tempem trochę ponad 4 godziny. Ale żeby wycieczka miała sens to z 6 lekką ręką :p W końcu nie chcemy się zarżnąć, tylko zrobić wycieczkę xD Ale następnym razem jak będziesz miał możliwość, to bardzo polecam. Szlak jest znaczony na drzewach, ale dobrze jest mieć mapę (nie telefon, tylko mapę, bo to wakacje xD). Wpadnij na jakiś weekend i może wtedy zahacz o Kazimierz i
@Hetrodomitrazocholina: Rzczej Szczecin to dobre miasto do mieszkania niż zwiedzania. Ale jest parę rzeczy typu Wały Chrobrego, Błonia, Cmentarz centralny, czy też podziemnie bunkry. Ponadto puszcze dookoła, zalew szczeciński, masa ścieżek rowerowych po niemieckiej stronie i bliski Berlin gdzie już jest sporo do zobaczenia.