Wpis z mikrobloga

Przez ostatnie kilka miesięcy szukałem czegoś co mogłoby mi zastąpić Conquerors Blade. Ściągałem od ruskich MMO przez gry typu War thunder po nawet znienawidzonego Fallouta 76 (tak jest to gówno gra) i nic mnie nie zaskoczyło, żadna mechanika nie była wyjątkowa/unikalna i w żadnej grze nie widziałem opcji na jej długie życie. Ot kolejna gierka na kilka sezonów.

Z tego powodu po dłuższej przerwie postanowiłem wrócić do tej perełki którą jest CB i po pół roku nieobecności gra się świetnie rozwinęła. Dodano nowe eventy, nowe jednostki, system misji sezonowych z jednostkami. Dopracowano system finansowy, rynek coraz lepiej działa (trzeba znaleźć swoją niszę ale po kilkunastu próbach już wiem na czym teraz można dobrze zarobić), poprawiono Territory Wars (wojny klanowe) i dodano dużo nagród mających zrekompensować zaangażowanie. Nowe zamki do obrony/oblegania robią ogromne wrażenie. Liczba graczy powiększyła się czterokrotnie i oscyluje już w okolicach 3k w danym momencie i 10k w peaku. Wprowadzenia kolejek cross server skróciło czas oczekiwania na bitwy i było strzałem w dziesiątkę.

Ale najbardziej jara mnie to, że zostało oficjalnie potwierdzone otwieranie nowych regionów na mapie świata. Po ich otwarciu będziemy mogli zaobserwować coś na wzór gorączki nowego świata i rzuceniu się graczy i gildii na nowe tereny.

Jedyny minus to wymagania sprzętowe które wzrosły i mój gtx 1060 ledwo ciągnie na full HD 40-50 FPS. Także jak ktoś ma rtxa i chcę go troche testować to jak najbardziej.

Jeżeli ktoś jest zainteresowany zapraszam na serwer EU 2 Sicania i wybranie Maoyangu z czterech początkowych regionów.
I oczywiście info na PW, bardzo chętnie pomogę wejść w ogrom świata jak i polityki która ma w nim ogromne znaczenie.
#conquerorsblade #mmo #gry #pc #steam
  • 1