Wpis z mikrobloga

Mirunie, mam dylemat czy kupowac bidony czy zostać przy napojach typu Oshee który idealnie pasuje w uchyty. Planuje cało dniową wycieczkę po Bieszczadach (Wielka Pętla Bieszczadzka) i jak nie uda mi sie po drodze znaleźć sklepu z Oshee to bede musiał przelewać napój, a wiadomo że te butelki są jednorazowe, bidony są zaś problematyczne bo po każdej jeździe trzeba myć itd, jak Wy się przekonaliście do przesiadki na bidony?
#rower #bidon
  • 18
@kuraku: można, tylko potem trzeba myć bidon, a tak kupuje zgrzewke oshee, wstawiam do piwnicy przy rowerze i jak wypije to wyrzucam po drodze do kosza.
@sargento: mam Tribana rc 520 więc z taką torebką na kierownicy nie bedzie dobrze wygladać ( ͡° ͜ʖ ͡°) powiedz jakie masz bidony i czy polecasz? pijesz z nich zwykla wode czy jakies izotoniki dodajesz?
@modzelem: właśnie nie trafia do mnie ten argument że wygodniej, butelke zużywam i wyrzucam, a o bidonie musze zawsze pamiętać żeby napełnić i później umyć po jeździe.
@pi73r tylko że większość szanujący się rowerzystów korzysta właśnie z tego rozwiązania, więc coś w tym jednak musi być
@Vomi: słabo tak butelki z oshee. ja tam wole bidony. mam camelbacki z izolacją termiczną. w jednym woda, w drugim izotonik z proszku. jest to wygodniejsze. przechowujesz tylko 2 butelki a nie zgrzewkę, i nigdy Ci nie braknie, bo po prostu lejesz wodę a nie lecisz do sklepu. po za tym przy regularnej jeździe jest to denerwujące. zużywałbym 6-8 takich izotonikow tygodniowo, nie mowiac o uzupelnianii w trasie. no i samych
@Vomi: pomijasz podstawową zaletę bidonu - nie musisz pić tylko oshee i wydawać kasy oraz nie kupujesz tony plastiku.
Mycie bidonu to nie jest kto wie jaka trudna procedura, zajmuje ze 30 sekund.
Kup bidon, rób domowy izotonik(woda, łyżeczka miodu, sok z cytryny, szczypa soli) lub gotowe tabsy plus woda mineralna.

Bidon:
+ ma lepszy ustnik
+ lepszej jakości tworzywo bez gówien bpa w składzie
+ prosto się myje i nie
@trace_error: oshee kosztuje jakies 2 zł za 750ml - cena raczej nie wygórowana, jest kilka smaków które mi podchodzą wiec jeszcze mi nie zbrzydły, fakt plastiku produkuje sie więcej ale tylko dwa razy więcej w porównaniu do wody mineralnej.
Zamówiłem camelbaka podium 710ml, przetestuje i pewnie z czasem sie przekonam do tego rozwiązania.
dzięki za wszystkie komentarze ( ͡° ͜ʖ ͡°)