Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 194/150

Mancera Red Tobacco (2017)

Witam po 6 miesiącach przerwy. Przewaliło się przez ten czas sporo fajnych, wartych opisania perfum. Być może po raz kolejny pomogę komuś znaleźć "jego" zapach ;)

Red Tobacco to mocno tytoniowe perfumy, które po słodkim, waniliowym początku przechodzą w drzewne klimaty. Ciekawa pozycja na zimę, szczególnie dla osób ceniących sobie silne parametry.

Mimo tego, że wystarczą zaledwie 2 psiknięcią tego killera, to to że 5 mililitrów mi na długo nie starczy wiedziałem od razu i dokupiłem sobie jeszcze trochę. Zapach jest po prostu hipnotyzujący!

Początek jest kremowy i słodki, jakby waniliowy, trochę może nawet syropowy. Najbardziej przypomina mi w tym stadium Costume National Soul, którego jestem wielkim fanem i którego już tutaj opisywałem. Potem Red Tobacco staje się bardziej tytoniowe, ale słodycz trochę schodzi i wchodzą aromaty drzewne. Wyczuwam też coś co pachnie jak świeże, orzechy włoskie, takie wiecie, prosto z drzewa. Ta właśnie część najbardziej mi się podoba w Red Tobacco co wyróżnia je już na tle innych, zbliżonych klimatem perfum. O ile po słodkim początku ciężko nazwać Red Tobacco tytoniowym zapachem tak później już spokojnie można, Da sie tu też wyczuć np. oud, bardzo wyraźny też także szafran czy orientalne przyprawy. W necie padają porównania do Heroda czy Laytona, ale osobiście nie czuje tego jakoś. Wielkim ich plusem też jest niebywała trwałość. Mancera ta siedzi na skórze wieki i projektuje jak szalona przez kilka godzin.

Uniwersalnym zapachem bym ich nie nazwał. Perfumy te stworzone są zdecydowanie na chłodniejszą porę. W lecie mogą zadusić. Sam aromat jest słodki i przyjemny i raczej należy do dobrze odbieranych przez otoczenie.

Na trzy wyjścia, dwa razy dostałem za nie komplement w tym raz od osoby w pracy, z którą raczej nie rozmawiam. Jak się później okazało zna markę i ma nawet coś od nich ale tych akurat nie kojarzy.

Zapach: 8,5/10
Trwałość: 10/10
Projekcja: 9,0/10
Podobne: Costume National Soul
https://www.parfumo.net/Perfumes/Mancera/Red_Tobacco
drlove - #perfumy #150perfum 194/150

Mancera Red Tobacco (2017)

Witam po 6 mies...

źródło: comment_1597157697xeqMeElwqqWWA2uGFvdPbn.jpg

Pobierz
  • 63
@dr_love: "dziwne" otwarcie jest już trademarkiem Mancery i Montale,chociaz w tym przypadku trafiamy na jeszcze dziwniejszy przypadek bo Red Tobacco w otwarciu nie przypomina tego zapachu w ktory rozwija sie po godzinie, jakby chcial nas przygotowac do swojej mocy. Jesli chodzi o zapach podobny to mysle ze najblizej RT jest jednak Hafez ktory ma podobnie slodmi tyton i podobne parametry. Witamy z powrotem ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@pkrr: @Jampetrarka: @CapaldiTheDoctor: całkiem przypadkiem mam 120 ml upolowane jakiś czas temu w niezłej cenie. Mogę rozlać spokojnie 90 ml po 2,7 zł/ml. Jakby ktoś był chętny to znalazłoby się coś jeszcze do rozlania i jakieś dekanty, których nie używam i mi zalegają ;)
Parametry faktycznie są tak mocarne, że nie zużyję tego przez całe życie.