Gorące dyskusje ostatnie 12h

Cztery lata temu dostałem kilka flaszek nalewki od sąsiada, zaproponowałem, że może zrobimy sobie jedną od razu wspólnie. Powiedział mi wtedy, obracając to w pół żart, że taka nalewka musi sobie trochę poleżeć w spokoju, w ciemnym miejscu i żebym otworzył najlepiej jak już z trzy lata nie będzie żył i wypił za jego spokój. Wiedziałem że ma nowotwór ale jakoś przyjąłem to jako żart i zabrałem flaszeczki do barku.
    Dziś żona słusznie mi przypomniała, że jest rocznica śmierci Tadka, trzecia. A ja przypomniałem sobie o jego prośbie.
    Więc za Twój spokój Tadziu.

#feels #pijzwykopem
    pokaż całość

odpowiedzi (19)

Do wszystkich sadzących, że afera z obowiązkowymi ćwiczeniami wojskowymi jest nieistotna, bo się najwyżej pójdzie i po problemie…
    Te ćwiczenia kończą się przysięgą, za odmowę której grozi wam pozbawianie wolności.

Jeśli uważasz, że to tchórzostwo nie pójść na ćwiczenia czy do wojska, to przypominam że ludzie mają także inne zobowiązania jak na przykład rodzina, żona, dzieci za których są odpowiedzialni.

Wolny człowiek może sam ustalić swoje priorytety, może uznać że służba wojskowa nie będzie zapewniała bezpieczeństwa jego rodzinie - zwłaszcza w Polsce, gdzie rządzący w momencie wjazdu wroga przez granice, być może będą już dawno być w Rumuni. Ja w nich wiary nie mam…

Wolny człowiek, może zarządzać swoim czasem, miejscem pobytu, sposobem chronienia bliskich i spełniania się jako człowiek. W momencie złożenia przysięgi, obiecujecie, że będziecie w pierwszej kolejności na wezwanie wojska, chyba że ono samo stwierdzi inaczej.

Decydowanie o sobie to nie tchórzostwo, to podstawa bycia dorosłym człowiekiem i wasze prawo.

pokaż spoiler PS: sprawdźcie sobie kto jest zwolnimy z całej tej szopki. Tak, politycy.

#obowiazkowecwiczeniawojskowe #wojna #polska #wojsko
    pokaż całość

odpowiedzi (114)

DLACZEGO KOREA ODDAŁA 13 STRZAŁÓW I STRZELIŁA DWA GOLE Z PORTUGALIĄ??! PRZECIEŻ TAM GRA RONALDO!!! CO ONI NIE WIEDZĄ, ŻE W TAKIM PRZYPADKU TRZEBA SIĘ BRONIĆ CAŁĄ DRUŻYNĄ NA 5 METRZE???!!! TO NIEBEZPIECZNE, MOGLI NIE WYJŚĆ Z GRUPY!!

#711 #reprezentacja #mecz #pilkanozna #mundial #portugalia #korea #koreapoludniowa pokaż całość

odpowiedzi (27)