Wpis z mikrobloga

Mirki, co robicie w takiej sytuacji?

Zakładając, że kierowca wyjeżdża w lewo i musi wjechać na niewidoczne tutaj pasy i ścieżkę by ocenić, czy może wyjechać, ponieważ jego widoczność jest 0 ze względu na budynki. Kierowca stoi na pasach i na ścieżce, dojeżdżacie do niego po kilku sekundach jaka jest wasza reakcja?

Dzisiaj jakaś babka 45 lat na damce prawie gościowi szybę wybiła i tak chamsko się zatrzymała przednim kołem obok jego drzwi (było to od strony kierowcy, nie pasażera) Nie wiem ludzie to jacyś frustraci czy jak? XD Ja się staram ewnetualnie ominąć go od tyłu, oczywiście wcześniej zwalniając.

#pytanie #rower #polskiedrogi
Pobierz jmuhha - Mirki, co robicie w takiej sytuacji?

Zakładając, że kierowca wyjeżdża w l...
źródło: comment_159725392967Wq0sdimMbZJF5wnWvoo4.jpg

Waszym zdaniem

  • wjeżdżam prawie mu w auto krzycze 28.3% (13)
  • zatrzymuje sie i czekam grzecznie 71.7% (33)

Oddanych głosów: 46

  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@jmuhha: jak byłem nastolatkiem to grzecznie czekałem ale w środku byłem świecie obudzony jak tam można! Zmieniło mi się jak robiłem prawko i zobaczyłem że często zatrzymanie się przed jest bez sensu bo nic nie widac
@sargento:

Gdyby to był chodnik, to byłyby pasy.

Czyli jeśli nie ma przejścia dla pieszych to nie ma chodnika? Wszystkie miejsca gdzie do jezdni "dochodzą" z obu stron "chodniki", ale na samej jezdni pomiędzy nimi nie ma przejścia nie są chodnikami?
Przecież takich miejsc jest tysiące. Jak to się ma do definicji chodnika w PoRD?

A pobocze jest zaraz przy jezdni, oddzielone linią krawędziową.

Pobocze nie musi być oddzielone linią krawędziową