Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Moje wyniki matur:

Angielski podstawa - 96%
Angielski rozszerzenie - 82%
Matematyka podstawa - 74% :/
Polski podstawa - 58% (xD)
Geografia rozszerzona - 68%
Francuski podstawa - 98%

Na jaki kierunek studiów mógłbym pójść z takimi wynikami?

Moje ulubione przedmioty:
Angielski, Francuski
Geografia (tylko społeczno-ekonomiczna, fizyczna mnie nigdy nie interesowała zbytnio)
Informatyka

Oprócz tego lubię dużo czytać o ekonomii, i może i bym na nią poszedł, ale tutaj pojawia się problem związany z matmą. Mój wynik mówiąc delikatnie szału nie robi. Nigdy nie byłem jakimś orłem z matmy i jestem ją pojąć raczej w podstawowym zakresie. Czy w związku z tym jest sens się pchać na studia ekonomiczne?

Niby lubię też infę i z niej zawsze miałem same 5, ale z powodów podanych wyżej infa odpada, ale co sądzicie o jakimś kierunku gdzie wykorzystuje się dużo np. excela, ale gdzie nie ma jakoś bardzo dużo matmy?

Trochę też kusi mnie jakaś filologia, gdyż lubię się uczyć języków, ale obawiam się o przyszłość po samej filologii.

Myślałem o tym, żeby pójść na 2 kierunki (niekoniecznie jednocześnie, ale na przykład drugi zacząć rok później) i połączyć filologię z jakimś innym kierunkiem, np. jakimś ekonomicznym, ale tutaj znowu pojawia się problem związany z tą matmą. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#matura #studia #studbaza #kiciochpyta #ekonomia #jezykiboce #filologia #korposwiat

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5f351aac0010a81b084b4b59
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Wesprzyj projekt

[====================....................] 51% (120zł/235zł)
Uzbieraliśmy już na 2 lat działania AMW!
  • 10
@AnonimoweMirkoWyznania: A może lingwistyka stosowana? To jak dwie filologie naraz. Jeśli dobrze znasz dwa języki, to pomyślałabym nad tym.

Co można robić po filologiach? Od bycia tłumaczem, pracowania na fajnej pozycji w korpo, branży turystycznej przez uczenie języka i pracę w szeroko pojętej kulturze, możliwości jest naprawdę mnóstwo. Wszędzie gdzie potrzebna jest bardzo dobra znajomość języka. W najgorszym wypadku znając bardzo dobrze język wyjedziesz za granicę i też będzie git. Ja
@AnonimoweMirkoWyznania: polecam francuski, praca Ciebie znajdzie a nie Ty ją, jeżeli to ma być zacheta. Angielski obecnie jest traktowany jako język, który znają wszyscy więc zaden wielki plus. Natomiast na francuski jest parcie i jest to dość trudny język do nauczenia się.