Wpis z mikrobloga

#przegryw #socjologia #gry #jordanpeterson #psychologia

Znalazłem coś ciekawego na Wikipedii.

A 2015 study found that lower-skilled male players of Halo 3 were more hostile towards teammates with a female voice, but behaved more submissively to players with a male voice. Higher-skilled male players, on the other hand, behaved more positively towards female players. The authors argued the male hostility towards female gamers in terms of evolutionary psychology, writing, "female-initiated disruption of a male hierarchy incites hostile behaviour from poor performing males who stand to lose the most status".


https://en.wikipedia.org/wiki/Women_and_video_games

Dla tych co mieli mandżurski w szkole:

Badanie z 2015 roku wykazało, że gracze płci męskiej w grze Halo 3 byli nastawieni bardziej wrogo wobec członków własnych drużyny z damskim głosem, natomiast byli bardziej ulegli wobec członków drużyny z głosem męskim.

Gracze o lepszych umiejętnościach gry natomiast zachowywali się bardziej pozytywnie w stosunku do graczy płci damskiej.

Autorzy badania uzasadniali wrogość wobec graczy płci żeńskiej psychologią ewolucyjną, pisząc:

"zakłócenie męskiej hierarchii zapoczątkowane przez płeć żeńską pobudza wrogie zachowania w osobnikach płci męskiej, których status jest najbardziej zagrożony"


Widzę tutaj dosyć ciekawą analogię do tego jak czasami bardzo wrogo i negatywnie ludzie z tagu #przegryw piszą w stosunku do płci przeciwnej. Jeśli grę potraktujemy w sposób analogiczny do życia, to możemy dojść do wniosku, że wrogie zachowanie przegrywów wobec kobiet spowodowane jest frustracją, lub strachem wywołanym utratą statusu w hierarchii.

Co sądzicie?
  • 13
@Glowacki92: A mi sie raczej wydaje, że twój wniosek jest troche nie w punkt. Dlaczego?
Bo ludzie dobrzy w gry zazwyczaj spędzają nad nimi dużo czasu - Można założyć że są to raczej przegrywy (ci normalni) i spermiarze (Czyli główny czynnik bycia "MIŁYM" dla kobiet).

Goście którzy grają sobie raz na tydzien z kolegami i są słabi to chady albo 12 latkowie

Wniosek jest raczej taki, że high skillowcy to spermiarze
@Glowacki92: Utratą czego? XD Przecież przegrywy są na samym dnie hierarchii i to jest powód ich frustracji oraz to, że nie mogą benis into bagena co jest ich jedynym życiowym celem xd
Jeśli grę potraktujemy w sposób analogiczny do życia, to możemy dojść do wniosku, że wrogie zachowanie przegrywów wobec kobiet spowodowane jest frustracją, lub strachem wywołanym utratą statusu w hierarchii.


@Glowacki92: nawet jeśli tak jest, to co z tego? Co wynika z takiego wniosku, poza kolejnym powodem, żeby "nie-incel" poczuł się lepiej, bo hehe przegryw nie lubi kobiet, bo jest sfrustrowany? Jeszcze większa pogarda i ostracyzm wobec inceli?

Swoją drogą, to czy
@BrockLanders: wniosek jest taki, ze to samo będzie się działo w każdej hierarchii:
cyklistów, graczy, nauczycieli i programistów.
Jest to po prostu ciekawa obserwacja, która może tłumaczyć dlaczego charakterystycznym dla tagu #przegryw jest gadanie #!$%@? rzeczy o kobietach.
@BrockLanders:
btw. jeśli przeczytasz moje wcześniejsze wpisy to raczej staram się wspierać przegrywów i poddawać im pomysły na wrócenie do społeczeństwa. nie mam na celu nikim gardzić. taka mi się ciekawostka nawinęła, więc się podzieliłem.
żeby coś w życiu naprawić najpierw trzeba wiedzieć, że jest problem.
co do tego czy to ich wina: często na własne życzenie zamykają się w sobie i każdemu dookoła wmawiają, że nawet nie będą próbować dbać