Wpis z mikrobloga

@AwionicznySwir: Socket jest praktycznie niezmieniony, ale nie ma wsparcia nowych procesorów na twojej płycie. Prawdopodobnie masz płytę typu B150 obsługującą DDR3 - są to dość rzadkie płyty i możesz trochę za taką zawołać.

Sprzedaj i złóż platformę od nowa.

Istnieją opcje modyfikacji BIOSu by odpalić ten procesor ale to raczej zabawa dla entuzjastów, zwłaszcza na tej płycie.
@AwionicznySwir: 9100f to 9 generacja. A 9 generacja prosto z pudełka działa jedynie na płytach z chipsetem z370/z390/b360/b365/h310. Każda z tych ma mniej lat a jeżeli te 4/5. Zapewne masz płyte 6 generacji, niektóre z nich jeszcze miały wsparcie dla DDR3. Możesz wymienić płytę na nowszą albo zmodyfikować obecną. W przypadku 9100f to w sumie zależy, jeśli to seria SRF7W to nie musisz bawić sie pinami procesora. Po prostu wgrywasz zmodyfikowy
@Rudszy_132: właśnie dlatego zastanawiałem się nad tym prockiem bo znalazłem go za bardzo dobrą cenę, a szkoda mi wydawać kasy na nową płytę, ram i procka. Aktualnie posiadam i3-6100, nie mogę znaleźć na stronie intelu jaką ma serię, może mi się uda znaleźć pudełko w mieszkaniu