Wpis z mikrobloga

Mirki, zastanawiam się nad zakupem jakiegoś gruza na dojazdy do pracy. Czegoś w gazie, tak za 3-5k, z jak najdłuższymi opłatami. Widzę fajne Focusy, Golfy 4, W202, Galanty. Wiem, że teraz jest pół roku na przerejestrowanie auta, także fajnie się składa, bo potrzebuję czegoś do grudnia. Mając oc i przegląd opłacone to w teorii wystarczy kupić auto, wsiadać i jeździć. Aktualnie sprzedaję swoje "normalne" auto i chciałbym takiego gruza, żeby mieć po prostu wywalone na wszystko i na spokojnie potem szukać porządniejszego auta. Tylko fajnie, kupię auto za 3k, ale co jak nagle wszystko zacznie się psuć? Część osób mnie rozumie, wiele osób tak robi, kupujesz gruza, jak coś się zepsuje to sprzedajesz. Poza tym 3k to przecież nie majątek. Ale część ludzi (w tym moi rodzice) gadają, że kupię takie coś, i wpakuję w to 10k, a potem sprzedam za 5k. Ktoś miałem jakieś doświadczenia, umie coś powiedzieć?

#samochody #gruzy #oc #ubezpieczenie #taniedaily #daily #lpg
  • 7
@Pendunate: Focusy Mk1 z silnikiem 1.6 to świetny popierdzielacz do miasta i częściowo na trasy, zepsuć to tam może się tylko kierowca, fora obfitują w drobne jak i większe naprawy bez żenady jak w grupie VAG, niskim kosztem naprawisz na lata ;) Rdza równo konsumuję ten samochód ale można trafić na mniej lub bardziej skorodowane nadwozie i podwozie. Wdzięczne autko. Golf IV, z silnikiem 1.9 TDI nieśmiertelny ale z jakiegoś powodu
Tylko fajnie, kupię auto za 3k, ale co jak nagle wszystko zacznie się psuć? Część osób mnie rozumie, wiele osób tak robi, kupujesz gruza, jak coś się zepsuje to sprzedajesz.


@Pendunate: Pro tip - gość od którego go kupisz będzie myślał w ten sam sposób XD
Golf IV, z silnikiem 1.9 TDI nieśmiertelny ale z jakiegoś powodu jednak znikają z naszych dróg, korozja też zjada te samochody a naprawa może być kosztowna, zaletą tego samochodu są mechanicy, każdy Ci ten samochód naprawi.


@Menefe: Pełno tego jeszcze jest. W sumie to jest niejako problem bo skoro jeżdżą to nie ma tanich części ze złomu dostępnych. Ale jest pełno zamienników i nie ma problemu z dostępnością bo vagi są
@drzuo: korozja w wielu autach to wynik taniej g naprawy . Jak bym miał brać to Focusa bo to ma jakieś zawieszenie , golf jest fajny ale trochę taka taczka na dziurach