Wpis z mikrobloga

Powodzenia w otrzymaniu takich warunków.

@Zendemion: dlatego państwo musi znieść kapitalizm z całym jego systemem wyzysku i przekazać środki produkcji pracownikom. Wtedy ludzie mogliby otrzymać nieoprocentowany kredyt ze spółdzielni.

nie jest.

Czyli rozumiem, że na osoby poszkodowane przez los, bezdomnych, dzieci z biednych rodzin itd. społeczeństwo powinno wypiąć dupę, niech zdychają na ulicy.
dlatego państwo musi [...] przekazać środki produkcji pracownikom.


@PolskaPrawica: odsyłam do artykułu 17 powszechnej deklaracji praw człowieka

Czyli rozumiem, że na osoby poszkodowane przez los, bezdomnych, dzieci z biednych rodzin itd. społeczeństwo powinno wypiąć dupę, niech zdychają na ulicy.


Mają prawo MIEĆ mieszkanie, nie do cudzego mieszkania co zresztą potwierdza wcześniej wspomniany artykuł 17
@PolskaPrawica:

miejsce do zamieszkania jest prawem człowieka i powinno być dostępne dla każdego, niezależnie od statusu materialnego.


Zrób eksperyment:daj 100 bezdomnym mieszkania i sprawdź ile z nich po roku będzie zdolnych do użytku.

Jeśli trzeba będzie zwrócić tylko należną sumę bez lichwy.


To wtedy nikomu nie będzie chciało się tych mieszkań budować. Oczywiście państwo nie powinno tego robić, bo nie potrafi.
Mają prawo MIEĆ mieszkanie, nie do cudzego mieszkania co zresztą potwierdza wcześniej wspomniany artykuł 17

@Zendemion: mają prawo DO mieszkania:

Artykuł 25

Każdy człowiek MA PRAWO DO stopy życiowej zapewniającej zdrowie i dobrobyt jego i jego rodziny, włączając w to wyżywienie, odzież, MIESZKANIE

---

odsyłam do artykułu 17 powszechnej deklaracji praw człowieka

Socjaliści nie są przeciwnikami własności prywatnej jako takiej, ale własności środków produkcji. Nikt nie chce kolektywizować zamieszkiwanych przez kogoś
MA PRAWO DO stopy życiowej zapewniającej [...] MIESZKANIE


@PolskaPrawica: absolutnie nikt nie zabrania dobrze zarabiać. Problem leży w tym, że traktujesz prawo do posiadania jako przesłankę, że każdy POWINIEN posiadać. Mam takie samo prawo być świetnym piłkarzem jak Ronaldo ale nie jestem i nie będę się domagał równego traktowania na boisku. Pewnie, byłoby miło wiedzieć że nie ma bezdomnych, ale nie za wszelką cenę, nie na siłę i nie cudzym kosztem.
@PolskaPrawica: nadinterpretujesz cytowany artykuł. Deklaracja praw człowieka nigdy nie stwierdza, że każdy ma prawo do mieszkania, a do stopy życia umożliwiającej jego posiadanie. To raz. Dwa, że prawo do posiadania takiej stopy życiowej nie oznacza obowiązku przydzielania każdemu takiej stopy życiowej - dajmy na to ludzi którzy po prostu nie chcą pracować. A co jeśli ktoś ma stopę życiową umożliwiającą posiadanie mieszkania ale jest alkoholikiem i przepija? Również powinien dostać mieszkanie