Wpis z mikrobloga

Uwaga, uwaga: trzecie #rozdajo z cyklu - czy tym razem się załapiesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)?
Wśród plusujących rozlosuję 3x zestaw:
- Książka "10 mitów inteligetnych domów"
- Papierowe wydanie czasopisma "SMART HOME Raport 2020"
- ruchoma zaślepka na kamerę laptopa, sygnowana Futunext

W ostatniej zabawie wygrywają: @jmuhha @Bukaa_ @Roos - podeślijcie na PW adres do wysyłki

Wydaliśmy czasopismo i jest dostępne za darmo (dla miłośników cebuli) w wersji elektronicznej. Chcemy je trochę wypromować. Szczególnie zainteresuje towarzysz spod tagów #inteligentnydom #smarthome #budownictwo #architektura. Tytuł to "SMART HOME Raport 2020". LINK DO OTRZYMANIA BEZPŁATNIE RAPORTU

Na jakim etapie nawiązać współprace z wykonawcą Smart Home? (str. 24)

Budowa domu wymaga koordynacji różnych ekip – co do większości z nich mamy pewne wyobrażenie, na jakim etapie prac powinny rozpocząć działanie. I tak oczywistym jest, że po wykonaniu projektu architektonicznego, na początek wylewane są fundamenty, następnie stawiane są ściany nośne i wylewane stropy. Po osiągnięciu stanu surowego należy wykonać instalacje wewnątrz budynku, aby zdążyć przed położeniem tynków. Często na tym etapie pada decyzja o wykonaniu instalacji w standardzie smart, zwanej potocznie „inteligentnym domem”. Jednak czy to nie za późno?

Inteligentny dom to nie tylko możliwość włączania światła za pomocą smartfonu. Jego prawdziwy sens i możliwości działania są dużo głębiej - skrywają się pod hasłem integracja. Chodzi bowiem o to, aby możliwe było sterowanie całym domem z jednego miejsca, jak również, aby poszczególne systemy mogły między sobą wymieniać informacje. Im później zaczniemy myśleć o inteligentnym domu, tym większa szansa, że już podjęliśmy decyzje (dotyczące innych systemów), które zmniejszają możliwą do uzyskania funkcjonalność. Dla przykładu: nie każdym klimatyzatorem czy rekuperatorem da się łatwo sterować z poziomu inteligentnego domu. W przypadku niektórych urządzeń jest to wręcz niemożliwe. Jeśli na wcześniejszym etapie zdecydowaliśmy się na rozwiązania, które nie dają takiej możliwości – może się okazać, że jest już za późno na zmianę. Podobnie jest z wyborem drzwi wejściowych (bardzo dużą wartością dodaną jest zamek elektromotoryczny, umożliwiający otwarcie drzwi np. po rozpoznaniu odcisku palca), kotła grzewczego czy pompy ciepła. Nawet jeśli wspomniane elementy nie zostały przez nas jeszcze odebrane to może się okazać, że ze względu na podpisane wcześniej umowy lub rozpoczęte prace przygotowawcze – zmiana na inne modele będzie wiązała się np. z utratą zaliczki lub przeróbkami.

Powyższy tekst jest tylko fragmentem artykułu o tym samym tytule w magazynie "SMART HOME Raport 2020". Link do otrzymania bezpłatnie raportu powyżej.
Szloch - Uwaga, uwaga: trzecie #rozdajo z cyklu - czy tym razem się załapiesz ( ͡° ͜ʖ...