Wpis z mikrobloga

Odwiedziłem dziś klinikę Blofelda z filmu W Tajnej Służbie Jej Królewskiej Mości. Czyli po prostu szczyt Schilthorn i znajdującą się tam restaurację Piz Gloria, z obracającymi się dookoła stolikami.
Całe miejsce jest poświęcone Bondowi ponieważ spora część filmu wspomnianego wyżej dzieje się właśnie na szycie i okolicznych stokach. Tak więc jest 'aleja sław' z sylwetkami ludzi związanymi z filmem, małe muzeum, małe kino, w wielu miejscach wywieszone są plakaty lub na ekranach pokazywane są fragmenty filmu, w restauracji serwują burgera z logiem 007, nawet w ubikacji wyświetlają kawałki filmu. Dookoła jest naprawdę piękny widok na otaczające Alpy, w tym na Eigera, Möncha i Jungfraua.

Wchodziłem z Lauterbrunner, czyli miałem ponad 2100 m przewyższenia (szczyt jest 2970 m n.p.m). Droga chwilami jest stroma, ale trudno nie było. Wejście zajęło mi 6h45m, czyli mniej więcej tyle co na znakach. Najbardziej obawiałem się upału, bo wczoraj było koszmarnie gorąco. Wyjście o 6:20 było więc bardzo dobrym pomysłem, bo jak zaczęło się robić naprawdę gorąco około 11 byłem już dość wysoko. Schodzić mi się nie chciało, więc zjechałem kolejkami (w sumie musiałem skorzystać z 3 kolejek i pociągu). Generalnie miejsce mogę serdecznie polecić nie tylko fanom Bonda.

#podroze #gory #jamesbond #jemprzeciez <- mój tag
Pobierz kotbehemoth - Odwiedziłem dziś klinikę Blofelda z filmu W Tajnej Służbie Jej Królewsk...
źródło: comment_15980233054XaJBCDsCpvnKwtx5oGkuh.jpg
  • 8