Wpis z mikrobloga

Siema Mirki,
Mam takie pytanko z dziedziny #motoryzacja
Podczas wymiany lamp w samochodzie muszę również wymienić kabel do nich ( aktualne D2S, nowe H1). Czy wymiana kabla wiąże się z wymianą czegoś jeszcze? Dodam jeszcze że kabel wchodzi do srebrnej "kostki" znajdującej się pod lampami. Czy konieczna będzie wymiana tej "kostki" czy jednak tylko kabel?
#mechanikasamochodowa
#mechanika
  • 12
@Crow7422 nie za bardzo się znam. Czerwono czarna kostka od zarowki, a z drugiej strony wchodzi przez otwór do szarej innej większej "kostki" (pewnie to ma jakąś fachową nazwę). Tej większej nie da się wyciągnąć, a przynajmniej nie bez wchodzenia pod samochód i odkręcania czegoś
@Crow7422 czyli Niemiec który w 2000 roku kupował to auto wybrał sobie "droższa" opcje z xenonami i teraz muszę przerzucić cały internet żeby znaleźć lampy pod D2S? Czy jednak jest opcja wymiany tego wszystkiego?
@Raksoo: O kurde nie doczytałem że masz ten problem wymieniając lampy.
Tak są 2 rodzaje. Niby da się zamontować D2S na jakichś adapterach do zwykłych lamp, ale nie polecam, może oślepiać osoby z naprzeciwka, do tego nie masz odpowiedniego nadruku homologacji, więc możliwe są problemy w przyszłości.
Niestety najlepiej jeśli kupisz odpowiednie lampy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@Crow7422 no właśnie odwrotnie, kupiłem z już zamontowanymi D2S i przetwornica itd. a teraz kupiłem lampy gdzie wchodzą H1. Kto i jak mi to zrobi? Czy potrzebuje tylko kabli, przetwornice #!$%@? w #!$%@? i będzie dobrze?