Wpis z mikrobloga

Witam mirków z #norwegia Mam kilka pytań odnośnie #zakupyzchin Chciałem kupić sobie #xiaomi mi 10 ultra, jest on wydawany jedynie na rynek chiński i muszę go sprowadzić a to wiążę się z potencjalnym cłem vatem i innymi opłatami manipulacyjnymi i tutaj chciałbym uzupełnić informacje, które być może pominołem.

Od 1 kwietnia Norwegia wprowadziła system VOEC do którego należy #aliexpress telefon kosztuje 8K i VAT powinno naliczyć aliexpress i w koszyku powinienem mieć już cene razem z VAT`em a koszt nadal wynosi 8K więc wydaje sieto zbyt piękne żeby było prawdziwe. "Jeżeli chodzi o sprzedaż powyżej 3000 nok przez zagraniczne sklepy internetowe, sprzedawcy będą zobowiązani do odprowadzania podatków i ceł tak jak to było robione do tej pory. " Więc wszystko wygląda prawilnie.

Kolejną kwestią jest cło, na temat którego wiem najmniej, ale z tego co rozumiem sprzedawcy podpięci pod VOEC również się tym zajmują by usprawnić procedury na granicach. Więc fakt, ze cena telefonu wynosi 8K to kwestia tego, że sprzedawca zadeklaruje, że w paczce znajdują się przedmioty o wartości poniżej 200NOK, a wiadomo że przez ilość paczek nie są w stanie tego skontrolować a my chętniej kupujemy u tych cwanych lisów. Czy dobrze to rozumiem? Jakie są wasze doświadczenia jeśli chodzi o zakupy z chin droższych przedmiotów w ostatnim czasie?
Pobierz Borsuk69 - Witam mirków z #norwegia Mam kilka pytań odnośnie #zakupyzchin Chciałem ku...
źródło: comment_1598106875axy6hPHRNfLsN0dUn23tQC.jpg
  • 6
@Borsuk69: doswiadczenie moje jest fatalne, po covidzie praktycznie przestalem kupiwac na ali. Zapewne pandemia i to nowe prawo celne sprawiaja, ze wiekszosc paczek do mnie nie przyszla. Na ali dalej nie ma tego systemu, tak jak zauwazyles cena sie nie zmienia. Na banggod czy wish to dziala bo placisz przy asyscie klarna.
Tak czy siak jak zamowisz z ali z wysylka DHL to kurier ci wszystko obliczyc i dostaniesz fakture za
@jasonfly: No to cudowne wieści XD mówisz o Norwegii czy Polsce?
Ja to mam fart, jak tylko pojawi się telefon który rzeczywiście mi się podoba, to albo zejdzie zanim zdąże kupić ( OnePlus7Pro Mc Edition ) albo jest niedostępny na naszym rynku :(
@Borsuk69: Placisz clo + VAT + jakies oplaty za to ze pozwolili ci tak laskawie legalnie oclic (!)

Informacje o vacie sie z reguly pojawiaja na sledzeniu paczek, czasem tez przysla ci SMS, mail, albo cos w tym stylu jesli cie skojarza po nazwisku i adresie z jakims systemem w ktorym masz konto. Placisz z reguly przez internet jak paczka przechodzi odprawe.
@Borsuk69: przywala clo 25% wartosci przesylki.
W najgorszym wypadku zatrzymaja na granicy i kaza ci sie zglosic z wyjasnieniem i pokazac fakture.
I nie mysl ze tam sa debile, ze bedziesz miec wpisane 200NOK i tak ci ocla.
Sprawdzaja ile i za co i dostaniesz clo + MVA od pelnej kwoty.
Ale rownie dobrze mozesz miec fuksa, chociaz na to bym raczej teraz nie liczyl.
@PMV_Norway: Nie myśle, że to debile tylko, mają trudną sytuacje, sam zawodowo rozwoże te paczki i widzę jaki sajgon jest i domyślam się jaki #!$%@? mają tam na granicy. Wydaje mi się, że ryzyko jest pomimo tego co piszą na stronie tolla, myśle, żeby poczekać na łordłajlt dysrtybuszyon