Wpis z mikrobloga

Poszedłem dziś zgłosić gościa, który przywalił mi drzwiami w moje drzwi, odbił się jego żółty lakier, mam nagranie dowody, a policjant do mnie „wie Pan co ja panu odradzam to zgłaszać, nie podciągnę to pod celowe działanie nic z tego nie wyniknie, niech sobie Pan da spokój, to oznacza, że mogę bezkarnie chodzić i walić w drzwi innych ? K*rwa co za Państwo #policja #wypadek #polska
  • 64
@Timonn: podobna sytuacja - pod nieobecnosc, ktos z auta obok, wysiadajac, jebnal drzwiami w moje, pojawilo sie kilka pionowych rys. zawolalem policje, pomierzyli, porobili zdjecia, pojechalina adres gdzie byl samochod zarejestrowany ale okazalo sie ze ten ktos go sprzedal. Telefonicznie zaprosili na komisariat tam przepytali, po miesiacu w skrzynce mialem list z policji z numerem ubezpieczenia sprawcy.
@Timonn: miałem to samo, zgłaszaj jako zniszczenie mienia. Jak powie że to nie wykroczenie to powiedz, że poprosisz o potwierdzanie na piśmie odmowy przyjęcia zgłoszenia. Miej pod ręką zapisany numer do wojewódzkiej i powiedz, że bez potwierdzenia odmowy nie opuścisz komisariatu. Zgodnie z ustawą o ubezpieczeniach za uszkodzenie w ruchu uważa się również szkodę spowodowaną przez zaparkowany pojazd. Znajdź ten paragraf, wydrukuj i jazda na komendę.
@Timonn: Warto dodać, że to nie jest wykroczenie związane z przepisami ruchu drogowego. Takie sytuacje trzeba zgłaszać jako uszkodzenie mienia i wtedy wszczynane jest postępowanie w ramach powództwa cywilnego. No i nie ważne czy to było celowe działanie czy nie, jest uszkodzenie, więc sprawa musi ponieść konsekwencje. A to, że próbują Cię przekonać do nie składania zawiadomienia mimo, że masz dowody, to po prostu znaczy, że nie chce im się tej