Wpis z mikrobloga

Moje pierwsze próby astrofoto przez teleskop ()
Na zdjęciu możecie zobaczyć Saturna, a w komentarzu Jowisz oraz Księżyc ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Jaram się bardzo! Czas kupić adapter, którym podłączę body pod teleskop.

Dajcie znać co myślicie o pierwszych próbach! Wiem, że idealnie nie jest... ale to pierwsze podejście do tematu :)

#astronomia #astrofoto #kosmos #astrofotografia #astronomiaodkuchni
Pobierz hipeq69 - Moje pierwsze próby astrofoto przez teleskop (。◕‿‿◕。)
Na zdjęciu możecie z...
źródło: comment_1598390415t4q9xvsTe6Eeb6YRZvWLGj.jpg
  • 44
@BassGru: Dziękuję! ( ͡° ͜ʖ ͡°) Teleskop jest brata i nie chce zawracać mu gitary co chwile :) Teleskop to: Synta Dobson 8". Na szybko znalazłem "Wyciąg posiada gwint T-2 umożliwiający podpięcie lustrzanki..." - więc chyba T2 :) Wiesz gdzie kupić taki adapter żeby podpiąć Sony A7III - magnet Sony E. Dziękuję i pozdrawiam :)
@hipeq69: Tuba klasyk wśród 'młodych' ( ͡° ͜ʖ ͡°) Super sprawa. Poszukaj w deltaoptical.pl. O ile pamiętam to synta ma przejście z ichniego wyciągu na 2" i osobny 1,25 cala. Z tego adaptera 1,25 odkręca się tę 'rurkę' i masz pierścień z gwintem T2. W przypadku planet, księżyca czy innych bardzo jansych obiektów (koniec końców Synta 8" to teleskop mgławicowy do DSO) robi się filmy. Program rozkłada
@BassGru: Bardzo Ci dziękuję za profesjonalny i konkretny komentarz! :) Zadzwonię sobie jutro do tego sklepu i zapytam :)

Odnośnie nagrania filmu, to nie myślałem o tym szczerze mówiąc! Muszę o tym poczytać w takim razie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BassGru: Bardzo dziękuję! Kurcze, teraz widać ile jeszcze człowiek musi się podszkolić... Tak sie człowiek cieszył jak sfotografował pierścienie Saturna ( ͡° ͜ʖ ͡°)( ͡° ͜ʖ ͡°)
@hipeq69: Poczekaj aż ustrzelisz ostrą jak żyleta przerwę Cassiniego ( ͡° ͜ʖ ͡°) to jest dopiero satysfakcja. Jeżeli zastanawiałeś się po co jest ta śrubka pod wyciągiem, po przykręceniu której wyciąg się nie przesuwa to teraz chyba już wiesz ( ͡ ͜ʖ ͡) (oczywiście żeby ostrość się trzymała). Od razu mówię, że nie polecam próbować robić DSO, bez prowadzenia to jednak nie
Pobierz BassGru - @hipeq69: Poczekaj aż ustrzelisz ostrą jak żyleta przerwę Cassiniego ( ͡° ͜...
źródło: comment_1598392303H5fmQUPkJdApA7wAG5TAPq.gif
@BassGru: Oglądałem przed chwilą na jakimś forum inne zdjęcia Saturna, Jowisza itp... kopara opadła ( ͡ ͜ʖ ͡) Ale i tak nadal jestem dumny z tych zdjęć, ponieważ jako "adaptera" użyłem uciętą puszkę po Pringlesach ( ͡° ͜ʖ ͡°) Rozumiem, że najlepiej taki film nagrać w 4K w 30kl/s? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Piękny ten obrót Jowisza (
@hipeq69: Nie powiem ci jak najlepiej, bo nie znam Twojego sprzętu i nie miałem go w rękach :) Jak chcesz dobry hint, to Jowisza czy Saturna strzela się nad ranem na jasnym niebie, nie ma takiego kontrastu między czarnym tłem i rozświetloną kulką. Co do klatek na sekundę, to trzeba je dobrać tak, by dostać najlepszy efekt i najwięcej szczegółów, sprawdź w ogóle co potrafi twój aparat - metoda prób i
Pobierz BassGru - @hipeq69: Nie powiem ci jak najlepiej, bo nie znam Twojego sprzętu i nie mi...
źródło: comment_1598393660Kc2vtyYRad1nY7ckGVqevc.jpg
@hipeq69: przepraszam, że się podepnę, ale Opie i @BassGru - jaki teleskop dla amatora polecacie, żeby był w miarę mobilny (do zabrania w bagażniku w Bieszczady)? Fotki zajebiste, planuję niebieskiemu (no dobra, sobie też ( ͡° ͜ʖ ͡°)) kupić taki na urodzinki i nie wiem na co zwracać uwagę.
@BassGru: Profesjonalnie zajmuję się produkcją filmów, samo body też jest z wysokiej półki jeśli chodzi o zdjęcia i film ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pooglądam na YT poradniki co i jak z tymi filmami przez teleskop. Najważniejsze teraz, to kupić ten adapter - wtedy już pójdzie o wiele sprawniej i dokładniej () Obsługą całego teleskopu zajmuje się brat - bo od
@notoelo: Teleskopy w interesującym przedziale cenowym najszybciej można podzielić na mgławicowe i planetarne (planety, ksieżyc + dosłownie kilka najjaśniejszych mgławic). Najmniejszym sensownym teleskopem mgławicowym jest Sytna 8", ale ma 1200mm długości. Dlatego też od pewnego czasu, są wersje Synty ze składaną kratą - warto szukać na rynku wtórnym, bo nie ma się co tu popsuć, a to przeważnie pierwszy wybór 'młodych' astronomów. Lustra nie są matowe i porysowane, a cena to