Wpis z mikrobloga

Mircy, byłem wczoraj na Policji składać zeznania jako świadek. Ale bieda. XD Meble z lat 60', ściany obdrapane, papiery walają się po całej komendzie, biurko rusza się i wygląda jakby miało się rozpaść. Komputer z malutkim monitorem (ostatni raz ten rozmiar widziałem chyba w latach 90'), fotele a w zasadzie ich brak - najtańsze stalowe krzesło, model "późny Gierek". Zamiast klimatyzacji wiatrak, który też chyba PRL pamięta.

Komenda w centrum wojewódzkiego miasta. XD

Policjant wyjmuje z torby laptopa, rozpoczyna się przesłuchanie. Zagaduję o sprzęt.

- O, widzę, że dostaliście nowe laptopy...
- Panie, gdzie tam, to mój prywatny.

XD XD

Pan Policjant powiedział, że komendy tak w zasadzie wyglądają wszędzie.

To jest śmiech przez łzy. Jak to państwo ma funkcjonować jak nie daje kasy na tak podstawowe instytucje. I weź tu zgłoś np. kradzież roweru. Tak wiem, ich robota, powinni robić, ale polecam chociaż raz taką wychowawczą wizytę w pobliskiej komendzie, aby zobaczyć na czym ci ludzie pracują.

#policja #panstwozkartonu #takaprawda #wymiarsprawiedliwosci
  • 25
@mickpl: U mnie był lepszy numer komenda z zewnątrz wyglada jak nowoczesna pod nią stoi kilka BMW / stingerow. Wchodzisz do środka i dopiero po wejściu za drzwi z zamkiem rfid widzisz biurka jak z lat 80, szafy pancerne malowane na zielony i chyba pędzlem a na ścianach grzyb i syf (czarne plamy) laptop to lenovo z 4 GB ramu i i3 i podobno niedawno kupili, problem z papierem do drukarki
@mickpl: Też raz byłem zeznawać, to samo odczucie. Policjant miał fotel bez oparcia (w sensie wyjęte oparcie, chyba się złamało) xDDD a ja siedziałem na jakimś szkolnym krześle. Wszystko rozrzuczone na całym stole bo szafek brak (poza kilkoma metalowymi i pordzewiałymi), dookoła jakieś karteczki, notatki. Monitor to jakiś prehistoryczny LCD i jasnoszara klawiatura rodem z lat 90. z powycieranymi już literami (gość pisząc coś na chwilę się zawahał i potem miał
@mickpl: ja co jakiś czas wyrzucam celowo portfel bez dokumentów, za to z gotówką, licząc na to, że ktoś zaniesie na policję i nie zgłaszam się po niego, aby mogli sobie chociaż radiowozy zatankować albo tusz do drukarki kupić.
@mickpl: W ubiegłym roku, w Chorzowie, to samo widziałem. Może nie aż tak, że fotele z epoki PRL, ale najtańsze fotele do kompa za 100zł + zestawione biurka z lat 90' i generalna bieda. Jak funkcjonariusz spisywał zeznania to miał lapka typu acer dysk 1000, grafika 2 giga. Śmieszki śmieszkami, ale 2MLD na TVP jest a na tak podstawowy sprzęt jak średniej jakości, typowo biurowy, sprzęt komputerowy nie ma... Wiem, że
@mickpl miałem podobne odczucia jak chciałem za gnojka zgłosić kradzież kasku od moto. Siadam na wypierdzianym krześle, obok policjant odpala jakąś stronkę z protokołem do wypełnienia i mówi, że mamy dłuższa chwilę teraz czekając aż się włączy ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@mickpl
Potwierdzam, bylem ostatnio w jednym z warszawskich posterunków zgłosić pobicie i było tak, jak opisujesz. Meble z lat 80, brud, paskudne krzesła, zaduch w pomieszczeniu, policjant, który mnie obsługiwał był chyba lekko nawalony (pic rel). Jedyny pozytyw to śliczna policjantka, która siedziała gdzieś w kącie. A przed budynkiem zamiast nowych BMW stal jakiś stary T4 jeszcze na czarnych blachach. Polska a.d. 2020.
Pobierz ArnoldBacon - @mickpl 
Potwierdzam, bylem ostatnio w jednym z warszawskich posterunkó...
źródło: comment_1598436092jNdTjFeifMjCqnYNeSo1g3.jpg
@mickpl
Ja gdzieś w 2005 byłem na przesłuchaniu jako świadek, bo koledze rower ukradli to policjant spisywał zeznania na maszynie do pisania xD. Wtedy pierwszy raz w życiu widziałem taką maszynę. Dał mi nawet poklikać, bo lepek byłem. Miejscowość 10 tys ludzi.