•  

130 + 1 = 131

Tytuł: Elantris
    Autor: Brandon Sanderson
    Gatunek: Fantasy
    Ocena: 8/10

...Elantris – gigantyczne, piękne, dosłownie promienne miasto, zamieszkałe przez dobrotliwe istoty, wykorzystujące swoje potężne zdolności magiczne, aby pomagać ludowi Arelonu. Każda z tych boskich istot była jednak kiedyś zwykłym człowiekiem, dopóki nie dotknęła jej tajemnicza, odmieniająca moc Shaod. A potem, dziesięć lat temu, magia zawiodła. Elantrianie stali się zniszczonymi, słabymi, podobnymi do trędowatych istotami, a sam Elantris okrył się mrokiem, brudem i popadł w ruinę. Nowa stolica Arelonu, Kae, przycupnęła w cieniu Elantris, a jej mieszkańcy starali się jak mogli, aby je ignorować...

Fabuła jest bardzo wciągająca, choć sama opowieść trochę za bardzo rozwleczona. Trudno jest zacząć przygodę z Elantris, ale po przebrnięciu przez pierwsze kilkadziesiąt stron, chce się ją czytać już do końca. Bohaterowie są bardzo wyraziści, choć jest ich chyba zbyt wielu, a ich imiona bardzo podobne do siebie, co w Audiobooku trochę się zlewa.

To moje kolejne udane podejście do Sandersona, niestety po raz kolejny trochę mi brakuje, żeby ocenić książkę na więcej niż 8/10, niby nie ma większych wad, ale też daleko jest to ksiązki idealnej.

Moja 88 książka w tym roku :)

Wpis dodano za pomocą strony: https://bookmeter.ct8.pl

#bookmeter

źródło: Elantris.jpg