Wpis z mikrobloga

@biamiVajs: smaczne
@KochanekAdmina: Może jak masz #!$%@?ą wrażliwość insulinową. Nie rozumiem dlaczego mam mieć głód po godzinie, jeśli węglowodany najbardziej podbijają leptynę. Dodatkowo nacisk sensoryczny od błonnika. Na high carbie najłatwiej utrzymać diete, jeśli ktoś nie ma spieprzonej wrażliwosci insulinowej; a jak ktoś ma to niech dalej maskuje ten problem keto/high fat zamiast rozwiązując. Ale lepiej dalej #!$%@?ć mity w internecie; i demonizować węglowodany wbrew literaturze na podstawie cherry pickingu;
@Kasahara: Pewnie pisałeś to 100 razy w tym już raz mi ale przypomnij proszę jak proponujesz poprawiać wrażliwość insulinową bez keto? jak rozumiem hi carb a nie low carb. ciekaw jestem?
@noHuman:

Zmniejszyć % tkanki tłuszczowej, bo to jest główna przyczyna IO i decydujący faktor; dalej jakikolwiek amatorski sport, sen i unikanie stresu; ostatni ważny faktor to wyeliminowanie innych współistniejących chorób jeśli istnieją i leczenie ich farmakologicznie. Jak przerobiłem pewnie 300-400 klientów, ani razu nie spotkałem osoby ze złym HOMA:IR na niskim % BF i przy uprawianiu sportu. No chyba, ze ktoś ma cukrzyce typu I, ale to wiadomo.

Poniżej mój poziom
Kasahara - @noHuman: 

Zmniejszyć % tkanki tłuszczowej, bo to jest główna przyczyna...

źródło: comment_1598542304zzMmwaHlBPA54QU9XRZtW3.jpg

Pobierz