Wpis z mikrobloga

Muszę tu opisać pewna sprawę którą mam w głowie od rana a więc, do mojego szwagra zadzwonił telefon gość się przedstawił jako Grzegorz Orszewski i powiedział że ma na koncie szwagra pieniądze bo 2lata temu wpłacił 200zl i uroslo do 0.93btc ale żeby wypłacić musi wpłacić 55tys zł inaczej wejdą mu na konto i pieniądze mu przepadną, co zrobił mój szwagier? Pobiegł do banku zaciągnął kredyt na 40tys zł i wypłacił z oszczędnościowego 15tys, razem wplacilb55tys zł na konto oszusta, siedzi teraz załamany i nie wie co teraz zrobić. Na policji był, nie wiedzą co zrobić, karty poblokowal dowód zgłosił jako kradziony bo wysłał scan i boi się że zaciągnie jeszcze na niego kredyt, może wiecie jak można pomoc w takiej sytuacji żeby pieniądze odzyskać?

Adres portfela: 19YrFvUqCdAGqaJUW5dFCzdke48jwg93jC

#bitcoin #oszukujo #btc
  • 20
@steffx: Kiedyś grałem w Game Dev Tycoon i w pewnym momencie mojej "kariery" napisało do mnie studio z Nigerii, że będzie dla mnie tworzyć gry jeśli im zapłacę. Zapłaciłem i dostałem acziwment "Podatek od głupoty" ( ͡° ͜ʖ ͡°) No nic
@fervi: z tego co wiem to dla tego chłopa mieli zamknąć konto bankowe gdzie miał te pieniadze i powiedział mu ze jak chce je mieć to niech wpłaci te 55tys to odda mu te 55tys + to co miał niby zarobione i durny się tak podjaral że pobiegł do banku ¯\_(ツ)_/¯
@steffx: Mógłbym to wziąć za pastę, ale na początku roku jak wyczaiłem oszustów od piramidy finansowej i pojechałem na policję to w poczekalni słyszałem jak gościu podobną historię opowiadał policjantowi, tylko wyruchany na ponad 150k xD. Co Ci ludzie mają we łbach....
@karmelkowa: a daj spokój, szkoda mi szwagra i teściów bo tak się dać wkręcić pomimo tego że gadają tyle w TV czy necie w dodatku to młody chłopak i parę lat wycięte z życiorysu...