Wpis z mikrobloga

#perfumy #150perfum 214/150
Zoologist Moth (2018)

Nastraszyliście mnie tą Ćmą a okazała się ona bardzo przyjemną pozycją. Bardzo dobre, niszowo pachnące perfumy mogące się podobać otoczeniu.

Na początku czuć kwiaty, bardzo dużo kwiatów i jakiś słodkawy syrop przez co perfumy wydają się bardzo eleganckie i dojrzałe. Potem wchodzą przyprawy takie jak kmin, cynamon, pieprz i szafran, a po poczuciu paczuli i drzewa gwajakowego perfumy zaczynają iść w kierunki Mancera Red Tobacco i Costume National Soul a ich klimat staje się szpitalnie-syropowy. W takim też stanie, otoczona dymem Ćma trwa do końca swojej bytności na skórze.

Ciepły, może nawet lekko dymny charakter tych perfum sprawia, że nie są one jednak zbyt trudne. Spodziewałem się tu jakiegoś obślizgłego robactwa, małej noszalności, czegoś wyjątkowo nieperfumowego, a wyszła ciekawa, niszowa kompozycja, której aromat można pamiętać jeszcze na długo po aplikacji i czerpać radość z jej noszenia. Zupełne przeciwieństwo Bata, który jest ziemisty i pozbawiony słodyczy, tu mimo „szpitalnego” akcentu w końcowej fazie jest i żywiczna słodycz, jest dym, są wyszukane kwiaty i bogactwo przypraw. Pełne głębi, złożone perfumy.

Trwałość wyśmienita, przekraczająca 10 godzin, a ocenę projekcji przekleje z parfumo.net. Kolejny duży plus Ćmy.

Jeśli szukacie czegoś kontrowersyjnego to w Moth tego nie ma, powiem więcej, w mainstreamie znajduje trudniejsze perfumy jak np. Gucci Guilty Absolu czy Memoir d’Une Odeur.

zapach: 7,5/10
trwałość: 9,0/10
projekcja: 8,0/10
podobne: Mancera Red Tobacco, Costume National Soul - oba momentami przypominają Moth mimo zupełnie odmiennych początków.

https://www.parfumo.net/Perfumes/Zoologist/Moth
dr_love - #perfumy #150perfum 214/150
Zoologist Moth (2018)

Nastraszyliście mnie ...

źródło: comment_1598854254wiiOpnXM5e09tvVzxrGsqd.jpg

Pobierz
  • 6
@dr_love: Po nietoperzu nie spodziewalem sie tak wysokiej oceny dla cmy. () Predzej 3/10. Jeden z moich ulubionych zapachow zoologist zaraz po pszczole. Chociaz nigdy nie uzyl bym jej wychodzac do ludzi.
@Huupson: Wydaje mi sie, ze w powyzszych recenzjach mozna odniesc wrazenie, ze Moth to przyjemny kwiatowo przyprawowy zapach. Ja go odbieram inaczej, to mroczny, mocno dymny zapach z oudem, ktory daje medyczne nuty. Kwiaty i slodycz są tam dopiero za tym wszystkim. To tak jakbys stal z bukietem kwiatow ktore wystepuja w Moth, ale wachal bys je nad ogniskiem, ktore mocno dymi. ( ͡° ͜ʖ ͡°)