Wpis z mikrobloga

@ZawzietyRobaczek: Z Amigą to ma niewiele wspólnego. Vampire to tak naprawdę drugi komputer z akceleracją przypięty do płyty Amigi i jej zasilacza (a i to nie zawsze). Na Warp 1260 nie będziesz miał takiej wydajności o ile nie będzie dodatkowej akceleracji - 060 ma ogólną wydajność na poziomie najsłabszych pierwszych Pentium, spróbuj przeglądać dzisiejszy Internet na komputerze z mniej więcej połowy lat 90 zeszłego tysiąclecia :)
@ZawzietyRobaczek: Tym się różni, że wydajność np. "68080" w FPGA z V1200 szacuje się na 5x 060 taktowanego 50 MHz. Znajdź procka, który będzie działać na "ponad 100 MHz" - posiadacze Falconów mogą podpowiedzieć czy to łatwe i tanie, a także jak łatwo kupić szlifowanego EC lub LC w cenie pełnego :)

Poza tym, o czym tu w ogóle gadamy. Pamiętajmy Amigę taką, jaka była kiedyś i nie róbmy z niej
@ZawzietyRobaczek: Ja zawsze patrzę ile po takiej "rozbudowie" zostaje z oryginalnego sprzętu. W przypadku takich kart jak WARP, czy Vampire, to raczej nic. Nawet wszelkie wyjścia/wejścia są nowe. Pozostaje wtyk zasilacza, a i tu przydałby się solidniejszy ¯\_(ツ)_/¯
@czarnobiaua: sory, że odkopuje temat, ale przypadkiem mi się znowu wyświetlił i z racji że zagłębiłem się nieco bardziej w opisy kart wampirowych, to pozwól ze zadam jeszcze pytanie.

Obecnie produkty Vampyre to karty rozszerzeń do róznych Amig + osobna samowystarczalna konstrukcja amipodobna V4. Skupiam się na tu na kartach a dokładniej na V1200. I owszem tu się zgadzam, że nie chciałbym produktu który z oryginalnej Amigi wykorzystuje tylko zasilanie :)
Więc sam widzisz, że mówienie o tym że Vampir korzysta tylko z prądu to lekka przesada :)


@ZawzietyRobaczek: W momencie korzystania z Vampire wykorzystujesz tylko zasilacz i obudowę :) O to mi chodzi. Chciałbym też być dobrze zrozumiany - to moja opinia, która bierze się z tego, że czego by się nie włożyło do Amigi, to ja wracam do niej żeby się dobrze bawić i przypomnieć jak to kiedyś było, a
@czarnobiaua: Dzięki :) luz, ilu posiadaczy tyle rożnych Amig, to bardzo plastyczny komputer i cały w tym urok.

W momencie korzystania z Vampire wykorzystujesz tylko zasilacz i obudowę


hmm ale nie moge Cię tutaj zrozumieć do końca.. odpalając jakąkolwiek grę klasyczną musisz podłaczyć się do portu wyjściowego video Amigi lub skorzystac np. z Indivision. Taka gra bedzie korzystać z układów Amigi (bliter, copper, paula, chip ram itp) tak jak programiści tej