•  

  Pamietacie jak w #tvpis nie ocenzurowali tego, jak ktos nazwal kaczora chujkiem 11 maja 2020 roku?
  ( ͡° ͜ʖ ͡°) ja juz tez nie... ale odstalem odpowiedz od KRRiT w .docx ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ponizej zamieszczam ich oswiadczenie czemu z tym nic nie zrobia ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  W odpowiedzi na wystąpienie, dotyczące wyemitowania w „Wiadomościach” wulgarnego zwrotu (emisja: TVP1, 11 maja 2020 roku, godz. 19:30), uprzejmie informuję, że zostało w tej sprawie przeprowadzone postępowanie wyjaśniające, w ramach którego poddano analizie całość zgromadzonej dokumentacji.
  Podczas postępowania Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wzięła pod uwagę obowiązujące nadawców regulacje prawne w zakresie przestrzegania poprawności językowej, tj. art. 18 ust. 7 ustawy z 29 grudnia 1992 roku o radiofonii i telewizji (Dz.U. z 2020 r. poz. 805), mówiący, iż nadawcy dbają o poprawność języka swoich programów i przeciwdziałają jego wulgaryzacji. Oczywiście KRRiT w jednoznacznych przypadkach naruszenia przepisów ustawy o radiofonii i telewizji podejmuje interwencję, jednak – co należy podkreślić - naruszenie tego przepisu nie stanowi bezpośredniej przesłanki do zastosowania regulacji dopuszczających nałożenie kary finansowej.
  W przekazanym stanowisku nadawca przyznał, że rzeczywiście w materiale pt. „Opozycja chce siłą przejąć władzę?” autorstwa Magdaleny Wierzchowskiej, dotyczącym działalności hejterskiej byłego polityka partii Nowoczesna, Kamila Kurosza, padło wulgarne słowo, które nie zostało ocenzurowane. Jak stwierdził nadawca, był to błąd techniczny wynikający z awarii maszyny, która dokonuje charakterystycznego „wypikania” słów wulgarnych. Nadawca podkreślił również, że (cyt.) w aspekcie wizualnym, przedstawiającym wpis autorstwa ww. polityka słowo to zostało ocenzurowane, jednakże z uwagi na błąd techniczny niestety nie doszło do ocenzurowania słowa wypowiadanego przez lektora, za co należy niezmiernie przeprosić i wyrazić ubolewanie za zaistniałą sytuację. Ponadto nadawca zobowiązał się do jeszcze dokładniejszej analizy materiałów telewizyjnych tak, aby w przyszłości nie dochodziło do podobnych incydentów.
  W przeprowadzonym postępowaniu KRRiT uwzględniła przede wszystkim ocenzurowanie wulgaryzmu w warstwie wizualnej oraz niezamierzony błąd techniczny nadawcy w warstwie słownej. Ponadto KRRiT wzięła pod uwagę działania podjęte przez nadawcę, które mają przyczynić się do wyeliminowania podobnych sytuacji w przyszłości. Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności tej sprawy, KRRiT zdecydowała o niepodejmowaniu w tym przypadku działań dyscyplinujących w stosunku do nadawcy.
  Uprzejmie proszę o przyjęcie powyższych informacji.


  Z poważaniem,

  Anna Szydłowska-Żurawska
  Dyrektor Departamentu Prezydialnego

Gorące dyskusje ostatnie 12h

 • odpowiedzi (24)

 • avatar

  Sklep, w którym pracuję oferuje karty podarunkowe z paskiem magnetycznym, takim jak normalne karty z banku. Wczoraj do sklepu przyszła upośledzona dziewczyna z ojcem albo opiekunem, nie wiem dokładnie. Miała taką właśnie kartę podarunkową. Sporo czasu jej zabrało wybranie zakupów. Ale była cały czas uśmiechnięta i bardzo zadowolona.

  W końcu przyszli do kasy, gdzie skasowałem ich zakupy. Dziewczyna chciała sama przeciągnąć kartę w terminalu, więc go jej podsunąłem. Miała spore trudności żeby dobrze trafić kartą, przesuwała albo za wolno, albo za szybko, albo w złą stronę. Zarówno ja, jak i jej opiekun oferowaliśmy jej pomoc, ale uparła się by zrobić to samodzielnie. Próbowała i próbowała, wciąż bez sukcesu. Tymczasem uformowała się całkiem pokaźna kolejka, klienci z ciekawością przyglądali się sytuacji.

  Trwało to chyba z 10 minut i z każdą minutą dziewczyna była coraz bardziej sfrustrowana i czerwona na twarzy. Bardzo jej współczułem, to musiało być przykre uczucie nie radzić sobie z taką prostą czynnością i to jeszcze na oczach przyglądających się obcych ludzi.

  Gdy już miała łzy w oczach jej opiekun w możliwie najbardziej delikatny sposób zabrał jej tą kartę. Rozkleiła się wtedy zupełnie, zaniosła się głośnym płaczem. Klienci robiący zakupy podchodzili zobaczyć co się dzieje. Opiekun przeciągnął kartę przez terminal i… też nic z tego.

  pokaż spoiler Wtedy postanowiłem jednak zmienić typ płatności na "kartą".


  pokaż spoiler #pasta #heheszki #czlowiekskurwiel
  pokaż całość

  odpowiedzi (42)

 • avatar

  ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  #heheszki

  odpowiedzi (17)