Wpis z mikrobloga

#barylkakrwi #krwiodawstwo
183 790 - 450 = 183340

Data donacji - 03.09.2020
Donacja - krew pełna
Grupa krwi - nie znaju
RCKiK Racibórz, OT Rybnik
Prywatny licznik - 450 ml
Odznaczenia - brak
.
.
.
.
.
.
.
Pierwszy raz, trochę dużo wrażeń jak na taki krótki okres czasu, bo o ile morfologia i kwestionariusz poszły bez problemu, to przy samym pobieraniu prawie mi się zemdlało
Dzwonienie w uszach, mroczki przed oczyma, ścisk żołądka; przerzucili mi krzesło do tyłu, dali jeszcze wapno i jakoś poszło te kilkadziesiąt mL do końca, co prawda palcami w prawej ręce nie mogłem ruszać przed dobre kilkanaście minut, ale oddałem pełną ilość ()
(oddawałem o 12:30, czyli dosyć późno, jeśli to ma znaczenie)

@pani_doktor_od_arszeniku często tak się zdarza? Miła Pani doktor powiedziała że wszystko z wynikami było w porządku i że to przez stres, ale powinienem się czegoś bać przy kolejnym oddawaniu? ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Sorines - #barylkakrwi #krwiodawstwo
183 790 - 450 = 183340

Data donacji - 03.09....

źródło: comment_1599244123ZnnNZHhNfsaXJjIs5WGKXq.jpg

Pobierz
  • 7
@starypijany123: a było było, nawet myślałem że za tłuste, bo zapomniałem się i zapiekankę zjadłem dzień przed, rano tościki z dżemem, banany i jabłko, wypiłem 2 litrową butelkę wody i w drodze jeszcze popijałem, więc chyba nie w tym problem
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sorines: moze faktycznie reakcja organizmu na nowe, delikatny stresik i w ogóle. Nie ma się czego bać. Nastepnym razem wypić kawkę i śmiało do przodu, nie spiesz się z pompowaniem do worka. Zbyt szybka donacja też może być zgubna.
@Sorines: To na pewno stres, nawet widać to w Twoich komentarzach. Praktycznie każdy przy pierwszym oddaniu ma jakiś problem - jednym jest słabo, innym krew nie chce lecieć itd. Następnym razem będzie lepiej! Nie przejmuj się i gratuluję debiutu ()
@Sorines: W Polsce częstość powikłań w postaci natychmiastowej reakcji wazowagalnej (w tym zakończonej omdleniem) wynosi zaledwie 0,7% wszystkich donacji krwi i jej składników. Wspomniałeś o odpowiednim nawodnieniu i lekkim posiłku. Podejrzewam więc stres lub zbyt szybkie zaciskanie dłoni i tym sam zbyt szybki przepływ krwi. Następnym razem postaraj się uspokoić, nie myśl też o samym procesie donacji. Byłeś bardzo dzielny, ostatecznie udało się pobrać pełną objętość.

I witamy na tagu #