Wpis z mikrobloga

@mati1990: w takim wypadku tak naprawdę w sposób nieinwazyjny nie wiele można zrobić, więc jakiejś wielkiej różnicy nie będzie kogo wybierzesz, początkowo zaproponuje pewnie to samo

Na pewno lepsze to niż suple z "kolagenem" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mati1990: idz jeszcze do drugiego.
Moze warto nyloby rozważyć artoskopie. W sumie nie wiem jak jest u ludzi, ale u zwierząt np w chorobach stawu lokciowego, gdzie kości o siebie ocierają i dochodzu do ich fragmentaryzacji (uproszczenie i skrot myślowy) to wybiera się artoskopie, zeby zrobic rewizje stawu i usunac to co przeszkadza.
Moze u ludzi jest podobnie.
A kwas hialuronowy zaszkodzic nie zaszkodzi.
@lisku_chytrusku: Albo prawda jest brutalna i ludzie chętniej wydadzą dużą sumę na siebie niż na swojego przyjaciela, przez co kwoty są dopasowane do tego ile jest w stanie wydać klient ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@mati1990 i ciągle nie widzisz zależności pomiędzy kręceniem z kadencją 50 a wyższą? Właśnie tak sobie #!$%@? kolana.korba szosowa nic nie daje jak nie masz nogi.na blacie 40 spokojnie krecisz do 45kmh.
@mati1990: zależy co masz z tym kolanem.

Generalnie jeżeli zaczęła ci się ścierać chrząstka i masz już pierwsze objawy artrozy, to już od tego nie ma odwrotu, chrząstka nie odrasta - zostaje ci tak naprawdę tylko resurfacing lub inne inwazyjne metody operacyjne, albo pudrowanie trupa jakimiś zastrzykami czy suplementami właśnie.

Idź do porządnego ortopedy, niech ci zrobią rezonans albo artroskopię i generalnie trzymaj się tam Miras.
@WuERA: do majowego upadku nie miałem tego problemu. W maju upadłem na piętę całym ciałem, przesunięcie rzepki, 200ml płynu mi ściągnęli, na szczęście nie zerwana łąkotka ale powiększona, coś z wiązadłami.
Kilka razy nastawiał to rzepke udało mu się wcisnąć, 2 tyg na przeciw zapalnych i ostatnio na usg mu wyszło że co mógł zrobić to zrobił ale to zostało.
@mati1990: ale gdzie ten opis? Że 2-3 cm kości o siebie ocierają to nic nie mówi. Pytanie brzmi czy masz uszkodzoną chrząstkę i kości pod nią i jak bardzo. No i do tego się dobiera leczenie ¯\_(ツ)_/¯