•  

#simracing #gry #symulatory #kierownica #assettocorsa #tmx #t150
    Hej, kupiłem ostatnio TMX'a Pro. Do Assetto Corsy pobrałem FFBClipa, w nim gain na 100, w sterownikach wszystko na 100 poza damperem i springiem. Dosyć ciężko wyczuc kiedy auto traci przyczepność, mimo tygodnia grania nadal lepiej radziłem sobie na myszce, nawet z lapaniem poślizgów. Próbowałem także wheelchecka i generowanie pliku lut, co dało efekt odwrotny od zamierzonego. W ustawieniach AC wszystkie opcje na 10 (road, slip, kerb, ABS). Stwierdziłem, że problem być może leży w grze, dlatego też pobrałem Automobiliste 2, gdzie odczucia są całkowicie inne. Jadąc w silnym deszczu, pomimo moich kiepskich umiejętności mogę caly zakręt pokonać w kontrolowanym uslizgu, korzystając tylko i wyłącznie z tego co podpowiada mi kierownica. Grę oczywiście kupię, bo bardzo mi się podoba, ale mam pytanie do innych graczy Assetto lub innych symulatorów, czy waszym zdaniem FFB w Assetto 'kuleje'? Pytanie w szczególności do posiadaczy tanich kierownic, takich jak TMX, T150, bądź G29. Z góry dziękuję za odpowiedzi.

•  

@xenonn: efekty na 0
      przyczyna leży słabym silniku kierownicy więc wheelchecker robi co może żeby dobrać skalę ffb do najbardziej liniowej
      alieny siedzą na direct wheel

imo pozwól clipowac kierownicy. i tak te piki są na ułamek sekundy a mało jest kierownic które ogarniają taka siłę i Hz

•  

@xenonn: Trochę słaba kierownica do driftu, da się latać bokiem ale trzeba jej pomagać przy przekładkach z powodu wolnego obracania. FFB w AC jest ok.

•  

@SimDriftingHaze: Zdaję sobie z tego sprawę, ale chodzi mi nawet o normalną jazdę na czas, w automobilista jestem w stanie złapać na czas każdy poślizg, w assetto niestety nie ;/

•  

@xenonn: Może to wynika z różnic między symulatorami, mianowicie chodzi mi o to że w AM2 już się nauczyłeś reakcji a w AC musisz dopiero ogarnąć. Jakie ustawienia asyst w obu grach? Kontrola trakcji, kontrola stabilności, abs?

•  

@SimDriftingHaze: Tylko ABS, w Assetto jakieś 70h na myszce, 10 na kierownicy, w AMS łacznie około ~2h, tylko na kierownicy.

•  

@xenonn: Logitech g27 ustawienia z jakiegoś znanego poradnika na yt i wszystko działa poprawnie. Więc mogę bez obaw dowozić Tofu #pdk

pomimo moich kiepskich umiejętności mogę caly zakręt pokonać w kontrolowanym uslizgu, korzystając tylko i wyłącznie z tego co podpowiada mi kierownica.
      Nie chcę nic sugerować ale problem może leżeć w umiejętnościach. Spróbuj poszukać jakiegoś poradnika na steam. Jeśli faktycznie jest problem z kierownicą (lub wykrywaniem jej przez grę) to ktoś się z tym już uporał ;)

•  

@Tylko_noc i jego porada okazała się pomocna. Kierownica jest za słaba, żeby dodatkowo ograniczać jej moc. Z FFB clipem w większości przypadków prawie wgl nie czuć oporu, nie wspominając już o lapaniu poślizgów.