Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@M4lutki: Mają takie znaczenie, że korpo wymagają tego "bachelor's / master's degree" z czegoś w miarę informatycznego. Jeszcze nie spotkałem się z tym, żeby ktoś odrzucił moją kandydaturę, bo akurat informatyki nie skończyłem.

@matimo25: Idź tam, gdzie łatwiej Ci będzie się uczyć we własnym zakresie + materiał ze studiów choć trochę może sobą zainteresować i za bardzo nie zniechęcić.
@matimo25: nie patrz na to po jakim kierunku jest większa płaca. Po żadnym, serio. A jakies wskaźniki w badaniach losów absolwentów wynikają z tego, ze dana uczelnia czy wydział ma sporo fajnych umów z firmami it, do których masowo biorą studentów (nie oznacza to że ktos ze słabszej uczelni nie bedzie w stanie znalezc pierwszej pracy, bzdura). Jednak pozniej zarobki sie wyrównują z kazdym kto ma doświadczenie i wtedy skończony kierunek,
@Nomada29: Jest jeszcze 1 sprawa, to co mówisz jest okej, tak prawda, ale zobacz, Informatyk jest na polskich uczelniach dziesiątki kierunków, EiTów jest mało, PK Informatyka to średniawka, dodatkowo na programistę nie trzeba studiów, a te studia na PK będą łatwe. Natomiast EiT jest znane, prestiż, jest O WIELE mniej spec. dot. elektroniki i telekomunikacji na rynku, dodatkowo tego się sam czy z kursów udemy OP nie nauczy, bo często trzeba
@Tomek_MVP: no okej, ale właściwie to są 2 różne kierunki, specjalizacje. Ja wychodzę z założenia, że mówimy o byciu w przyszłości programistą (tak jak autor się określił we wcześniejszym poście). Jeśli ktoś lubi programować, lubi też elektronikę, telecom i nie do końca wie kim chce być w przyszłości to wtedy jak najbardziej ma to sens i byłbym za EiT. Ale jeżeli jestem pewien, że bycie programistą to jest to i wybieram
@Nomada29: Owszem, w poprzednim poście tak pisał, i może tak jest, niech sam się wypowie @matimo25 ale dalej to nie zmienia faktu że po obu kierunkach może być tak samo dobrym programistą, może nawet lepszym albo po EiT albo po infie, kto wie. Faktem jest że na PK będzie miał więcej czasu dla siebie, bo nie będzie musiał liczyć transformat Laplaca i Fouriera, całek i równań różniczkowych na Sygnały i Systemy,
@Nomada29: @Tomek_MVP: Dopiero wróciłem z pracy bo jeszcze chce sobie coś dorobić w trakcie tej przerwy. No prawdę mówiąc sam nie wiem kim chce być w przyszłości, z nauką nie miałem większych trudności, więc myśle ze dam radę ukończyć EiT. Studia same w sobie wydaje mi się ciekawe a przy okazji dobrze płatne i otwierają sporo możliwości, tak samo jak studia informatyczne. Widzę, że ankieta nie jest jednogłośna lecz jednak