Wpis z mikrobloga

Są tu osoby które niedawno się przebranżawiały?
Mam znajomego który z administracji publicznej chce pójśc w testerkę. Odradziłem kursy bo 2-3 lata temu te kursy to był rak - domyślam się, że w tym polu nadal bez zmian.
Jakie kroki podjęliście (jeśli w zeszłym roku zmieniliście branże) żeby dojść do poziomu "otrzymania pracy"?


#testowanieoprogramowania
  • 32
@Rabusek tak zmieniło się xD jak szedłem na studia to umiałem gówno pisać. Dzięki studiom jest lepiej dużo, wiele się nauczyłem i progres czuje więc XDekuj sobie dalej i powtarzaj slogany o studiach
@Rabusek: Przez COVID troche #!$%@? się zrobiła ale jak się ustatkuje to niech wali do dużych korpo i po prostu próbuje xD U mnie brali ludzi bez doświadczenia byle tylko kompa umiał obsługiwać i miał głowe na karku (mniej więcej)
@Rabusek Mam kilku znajomych po studiach X którzy poszli w testerkę. Najświeższą relację mam od koleżanki która po jakiejś biologii zrobiła cert ISTQB,popracowała trochę w Comarchu i całkiem dobrze sobie radzi. Toteż myślę że lepiej tak niż jakieś bootcampy
Dzięki studiom jest lepiej dużo, wiele się nauczyłem i progres czuje więc XDekuj sobie dalej i powtarzaj slogany o studiach


@niktotalny: ja po 7 latach inżyniera i tak wszystkiego na nowo uczyłem się w pracy, więc nadal uważam, że studia informatyczne w tym kraju to XD

ci co przychodzą do roboty po studiach też nic nie umieją, więc póki co obstaje przy swoim - studia = XD (tak, mam tego bezużytecznego
U mnie brali ludzi bez doświadczenia byle tylko kompa umiał obsługiwać i miał głowe na karku (mniej więcej)


@MtEverest: gościu robił wdrażania systemów w swojej pracy więc nawet troche expa na testera/analityka ma. Byleby ustrukturyzować tą wiedzę.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rabusek: odnosnie szukania pracy na testera, jest bardzo duzo juniorow. Bo krazyly filmiki na necie o tym ze za 2,5k kurs ma sie gwarantowana prace. Przed pandemia było rzeczywiscie latwo o prace, ale teraz jak slyszalem od znajomych co rekrutuja to po 100 cv z czego 30% po kursach...
1. Trzeba jakos sie wyroznic swoim portfolio wedlug mnie.
2. Nauczyc sie jakis podstawowych skillsow, zalezy gdzie sie trafi to moze byc
i czemu uważasz, że i tak na studiach nie uczą tego co trza?


@niktotalny: bo poza językami wtłaczają masę niepotrzebnej nikomu wiedzy, przez co zamiast skupiać się na programowaniu, próbujesz przetrwać fizyke, analize matematyczną, architekture komputerową i EAA z kubale?

Z 4 które wymieniłem i które pożarły 90% mojego czasu nie skorzystałem ani trochę w pracy.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Rabusek: no to wiedza z istqb, sql, git + możesz z nim poćwiczyć jakieś rozmowy typu, żeby opisać jak wygląda idealnie zgłoszony defekt. Albo pytania na zasadzie "zgłaszasz błąd, a developer mówi, że to nie jest błąd. I co wtedy robi"
Może jakieś devTools z przeglądarek.
Może trochę API z postmana
Przetrwając udowadniasz sobie i innym, że potrafisz sobie radzić z trudnymi problemami i tyle.


@niktotalny: Wpisz to sobie w CV, na pewno wygra z kimś kto przez te 5 lat zamiast na studiach robił w IT / dookoła IT. Potwierdza to tylko że studia są bliskie byciu bezużytecznymi jak sie szuka pracy.