•  

Jadę za tydzień do jednostki wojskowej w #grudziadz na kurs. Co tam u was ciekawego jest? Można smacznie zjeść na mieście? Będę tam trzy tygodnie i jak powiecie mi że tylko pić i liczyć czas do końca to smutek ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

Można smacznie zjeść na mieście?

@Tylko_Seweryn: Polecam bar Odnowa, serwują tam niezłą pizzę i całkiem spory wybór alkoholi.

•  

@Tylko_Seweryn: z pizzeri Odnowa i DonCorleone, z kebabów Habibi u Turka nad Wisłą oraz Najlepszy Kebab w Mieście (te dwa lokale to dwa zupełnie różne smaki, ale oba lubię), z burgerów spoko jest American Burger i Bar Burger, z kawiarni polecam Fado Cafe (mega urocze miejsce), z restauracji Loft i Majero Steak House. I na deser pyszne lody albo Gelateria Italiana albo Torino. Wszystko właściwie znajduje się w bliskiej odległości od siebie na Starym Rynku.

Z atrakcji to zdecydowanie spacer błoniami u podnóży spichrzy, wejście na średniowieczną wieżę widokową Klimek, zwiedzenie ciasnych uliczek starego miasta, brama wodna, port marina, zwiedzanie starej wojskowej cytadeli (nie zawsze jest otwarta dla ludzi z zewnątrz), ew. jeśli jesteś fanem żużla to możesz iść na mecz ( ͡° ͜ʖ ͡°) Grudziądz dopiero się przekształca w miasto otwarte dla turystów, aktualnie jest to miasto na 1 dzień, max 2 dla przyjezdnych.

•  

@arkan997: @mmenelica: loft odradzam. Opinie mówią to samo ;) lodziarnia po schodkach na rynku i tych samych Właścicieli Ciro na placu stycznia sztos.

Barburger spoko
      Najlepszy kebab strasznie się pogorszył. Generalnie w gru nie ma dobrego kebaba

Zapiekanki z surówką na plantach z budki muszą byc dla przyjezdnego :)

+: slozubn
    •  

@golf3cabrio: możliwe, dawno w lofcie nie byłem. Ale ja uważam mimo mieszanych opinii, że Turek to najlepszy kebab jaki jest w mieście, ba odwiedziłem wiele kebabów w Toruniu, Bydgoszczy, Gdańsku, Sopocie, Gdyni i żaden nie był tak dobry :) Ma swój własny autorski sos i sposób przyrządzania, z którym nigdzie się do tej pory nie spotkałem.

•  

wejście na średniowieczną wieżę widokową Klimek

@mmenelica:
      To ta średniowieczna wieża zbudowana w 2014? :D
      Szybko tam Wam czas leci. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

•  

@Polinik: no chyba wiadomo, że odbudowana została wieża ze średnioweicza, a nie że dotrwała w takim stanie :D

•  

@mmenelica: Spichrza też odbudowane niedawno, czy dotrwały w takim stanie? ( ͡º ͜ʖ͡º)

•  

@Polinik: spichrza akurat dotrwały

•  

@mmenelica: nie jadłem u niego nigdy. Ja zawsze autem na szybko to nie ma kiedy zaparkować i się przejść.

•  

@golf3cabrio: ja ostatnio zamawiam z chelminskiej niedaleko dawnego zodiaka/upfit i zlego slowa nie powiem, nawet dobre kebsy maja ale to juz kawalek od centrum

@mmenelica: i nawet zaczeli cos remontowac (。◕‿‿◕。)

od siebie dodam bo w sumie @mmenelica wyczerpal temat - polaz po lasach, ogarnij w necie jakas dobra mapke fortyfikacji, jak lubisz to znajdziesz sporo porzuconych bunkrow/fortow - jest tego tutaj pelno. Jezeli fort WKG jest otwarty to obowiazkowo zajrzyj, jest sztos

Gorące dyskusje ostatnie 12h