Wpis z mikrobloga

Halo, pytanko do ludzi, którzy jeżdżą rowerem w #ubereats - jakiego partnera polecacie, żeby nie robił w ciula?
Chciałem zacząć jeździć przez uDriver, ale coraz więcej rzeczy jak czytam umowę mi nie pasuje :/

1. Każą mi podpisywać umowe najmu dla mnie mojego własnego roweru.
2. Załatwiłem sobie własną torbę, ale w umowie i tak jest, że będą mi odliczać te 180zł jakby mi dawali jakąś od siebie.
3. Jakieś dziwne rzeczy z działalnością gospodarczą - niby mam pracować dla nich, ale w umowie jest podkreślone, a nie przekreślone, że ja prowadze własną.
4. "Zleceniodawca zapłaci, a Zleceniobiorca otrzyma z tytułu wykonania zleconych czynności wynagrodzenie w wysokości 52 złotych brutto tygodniowo. " o ile w aplikacji wyrobie minimum 75zł. Czyli jeśli wyrobie dajmy na to 200zł w aplikacji, to również dostane tylko 52zł + pomniejsze o podatek i składki?

#kiciochpyta #pytaniedoeksperta #uber
  • 4
@Upadek 1. Umowa najmu jest tylko po to żebyś więcej zarabiał - płacisz wtedy mniej podatku, ale z tego co wiem udriver przyjmuje też na samą umowę zlecenie jeśli ktoś chce
4. To jest pewnie zapis z umowy zlecenie, całą resztę dostajesz z tytułu umowy najmu pojazdu