•  

1. Włoskie inspiracje, pizza domowej roboty lub spagetti, postaraj się zaprosić kogoś znajomego na poczęstunek.
    2. Skorzystaj z siłowni na świeżym powietrzu- ćwicz równą godzinę.
    3. Zidentyfikuj i napraw 3 rzeczy w domu.
    4. Zrób wianek z kwiatów.

Po przeczytaniu pierwszego punktu od razu wiedziałam, co wybiorę ( ͡º ͜ʖ͡º)
    Chociaż wahałam się jeszcze nad trójką, ale mieszkamy w nowym mieszkaniu od dwóch miesięcy i jeszcze niczego nie zdążyliśmy popsuć xD Siłownie parkowe są imo bezużyteczne i nie chciało mi się tracić czasu, a zrobienie wianka to trochę łatwizna, chociaż chciałam zrobić wianek i w nim gotować :P
    No ale padło na włoską kuchnię, ale nie jakieś sztampowe spaghetti czy pizza, postanowiłam zrobić cały włoski obiad razem z deserem do kawki :D
    Więc na przystawkę była bruschetta, na główne danie raviolo con uovo, a na deser cantuccini.
    Chciałam nagrać filmik z całych przygotowań, ale wpadło mi z głowy, że zmieniłam niedawno telefon i on już nie ma 128 GB, a 64, tak że nagrało się tylko 26 minut, miejsce skończyło się akurat chwilę przed nadziewaniem pierogów. A taka byłam dumna, że żółtka się pięknie zmieściły w studnie xD No i jeszcze jedyny program, w jakim mogłam go zrobić, dojebał mi wielki znak wodny na środku XD Ale chociaż część przygotowań została udokumentowana. Więc jak ktoś ciekawy to wrzuciłam na yt - https://youtu.be/LnjBLnym3Lg
    Nikogo specjalnie zapraszać nie musiałam, bo akurat po mieszkaniu błąkał się @Sihill_pl, który został nakarmiony obiadem.
    Wyszło w sumie bardzo spoko, polecam takie obiadki.
    Bruschetta była z czosnkiem, oliwą, pomidorami i mozzarellą, ravioli z ricottą, pietruszką i żółtkiem, a cantuccini to takie ciasteczka migdałowo-cytrynowe.
    Zatem wyzwanie spełnione, czekam na kolejne edycje ( ͡º ͜ʖ͡º)

#mirkowyzwanie #gotujzwykopem #gotujzmikroblogiem

źródło: collage.png

•  

@Limonene: było pyszne, potwierdzam

•  

@Limonene pytanie nr 1- sama piekłaś ciasteczka? Z jakiego przepisu?
      Pytanie nr 2- czemu nie mogę obejrzeć filmiku?

To w sumie trzy pytania :)

•  

@mirkowyzwania: najpierw nr 2 - zaznaczyłam prywatny zamiast niepubliczny... już jest widoczny
      nr 1 - wszystko robiłam własnoręcznie, nawet makaron do ravioli, tylko bagietki akurat miałam resztkę ze sklepu, to wykorzystałam.
      Przepis:
      120 g mąki
      50 g cukru brązowego
      pół łyżeczki proszku do pieczenia
      50 g słonecznika (tu trochę moja wariacja, powinno być 50 g migdałów w całości i 50 g w płatkach)
      50 g migdałów
      1 jajko
      otarta skórka z cytryny
      akurat trochę ciasteczek się załapało na filmik — wszystko razem zagnieść, uformować podłużny wałek, do piekarnika na 180 stopni 20 minut, później wyjąć, pokroić na kawałki i piec jeszcze 10 minut. Przez to są trochę twarde na wierzchu, a w środku mięciutkie