Wpis z mikrobloga

na pierwsza fure do 5k passat b5 w dieslu vs honda civic vi w benzynie gdzie najistotniejszym czynnikiem jest oszczedzanie pinionszkow na wszystkim. glownie na dojazdy do szkoly bedzie auto uzywane. bo stary mi tu gada ze "jo te passaty to dobre sa birz passata a nie ta honda ci sie rozleci po tygdoniu" xD . a ja sie na samochodach nie znam to nie wiem szczerze co poczac a chialbym cos kupic tak zebym potem se w brode nie plul ze moglem co innego.
#samochody #pierwsze4kola

jaka fura na pierwsze auto?

  • volkswagen passat b5 40.6% (26)
  • honda civic vi 53.1% (34)
  • inna (komentarz) 6.3% (4)

Oddanych głosów: 64

  • 29
@OjTakByczq: Ile chcesz tym autem jeździć? Niestety Civic VI dobija obecnie do wieku, kiedy poza nielicznymi egzemplarzami, wszystkie będą totalnie przegnite. Jeśli znajdziesz niezgnitego, to bierz. Jakaś mechanika tam pewnie będzie do zrobienia (nie oszukujmy się), ale to będą grosze w porównaniu z remontem wieśwagenowskich TDIków.
@GaiusBaltar: czyli w dluzszym terminie co wyjdzie taniej wybierajac pomiedzy nie zgnita honda i passatem tez w niezlym stanie? bo ja staremu tlumacze ze honda jest tania w naprawie a on mi mowi ze moze i honda jest tania w naprawie ale passat w dieslu mi bardzo malo spali i tak wyjdzie taniej nawet jakby sie psul czasami.
@OjTakByczq: miałem Civica VI jako pierwsze auto i mnie nigdy nie zawiodło, a robiłem nim trasy Polska-Holandia. Z wad tego auta to niewygodne fotele i rdza na nadkolach i progach. Konstrukcja silników benzynowych jest prosta i nie sprawia problemów w naprawach, niektóre części są trochę droższe od tych z VAG, ale nawet te oryginalne nie kosztują majątku. No i masz mniejszą pojemność przez co koszt ubezpieczania niższy. Ogólnie Passat nie jest
@OjTakByczq: Zależy jak będziesz jeździł. Diesel teoretycznie taniej wyjdzie paliwowo...

Z drugiej strony, taka Honda 1.4 / 1.5 (1.6 i 1.8 nie kupuj, bo były pałowane) z założonym LPG będzie tańsza nawet od diesla. Jak Ci turbo jebnie w TDIku, to zapłacisz za poogarnianie tego więcej niż za cały nowy (używany) silnik w takiej Hondzie. Zresztą, tamte silniki są proste jak konstrukcja cepa - nie bardzo ma się w nich co
Stary Passat i brak kosztów? Awaria w TDIku, w zasadzie cokolwiek w silniku lub układzie paliwowym, zeżre Ci całą wartość auta. Honda to blacha do robienia plus problemy z olejem non stop. Chcesz tanio to Skoda Fabia w MPI, szybciej umrzesz niż to zajezdzisz, albo Golfy do IV w benzynie albo Toyota Yaris/Auris. Ale szału tym nie zrobisz wśród kumpli :D
@GaiusBaltar: @GaiusBaltar: tak jak mowie bede jezdzil glownie krotkie trasy: szkoła/praca - dom, ewnetulanie przejadzka po okolicznych wsiach. ok czyli w porowaniu passat diesel vs civic gaz wygrywa civic. a jakby wzial passat diesel vs civic benzyna to co wyjdzie taniej?
@OjTakByczq: Gdybym stanął przed opcją Civic VI a Passat b5, nie wiedząc nic więcej, to bym zawsze wziął Civica. Tylko że ja jestem uprzedzony do niemieckiej motoryzacji, i cały życie jeżdżę japończykami, więc jestem mocno nieobiektywny.

Generalnie - na krótkie trasy benzyna będzie raczej lepsza.
z tego co mi tutaj wyklarowaliscie wszyscy to wychodzi na to ze:

passat

plusy:
-tanszy w paliwie
-nie koroduje tak szybko

minusy:
-trudny do znalezienia w nie zajechanym stanie
-drozsze naprawy
-nie je oleju az tyle

civic
plusy:
-latwy w naprawie (dla mnie duzy plus bo chcialbym sie nauczyc mechaniki)
-tanie czesci
-latwiej znalezc dobry egzemplarz
-subiektywnie: dobrze wyglada ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-w benzynie bylby lepszy na