Wpis z mikrobloga

#rower #kiciochpyta
Jaki rower polecacie - szukam czegoś w miarę uniwersalnego. Na dojazdy do pracy, jakieś dłuższe wycieczki i znowu taki coby po jakiejś gorszej leśnej drodze dawał radę.
Budżet ok 3-4k ale taniej fajnie by było.
Rozważam Cross trans 11.
Dzięki Mirki ()
  • 11
Zastanów się, czy potrzebujesz trekkinga, jeśli nie to na tym samym osprzęcie znajdziesz tańszy rower crossowy. Jeśli każda wyprawę, nawet taka dłuższą kończysz w miejscu zamieszkania, nie potrzebujesz wieszać sakw na rowerze , to myślę, że crossowy rower będzie lepszy. Szybszy, lżejszy i lepszy w lekkim terenie
@Req8628 Właśnie chodzi tu o wycieczki z sakwami i spaniem pod namiotem ( ͡° ʖ̯ ͡°). Na początku też brałam crossa pod uwagę, ale im bardziej zaczęłam się wczytywać tym bardziej (zważając na potrzeby) skłaniam się ku trekkingowi lub gravelowi (jednak gravele wypadają często jeszcze drożej).
@38_tatat dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Na pewno głównie latem będę jeździć na dłuższe wycieczki, wiosną i jesienią też, ale tu raczej krótkie weekenndowe / jednodniowe. Ciekawa wskazówka z amortyzatorem. Nigdy nie miałam sztywnego widelca i chyba muszę się do niego przekonać ( ͡º ͜ʖ͡º). Przed napisaniem posta już niemal zdecydowałam się na krossa trans 11 (nie znam się jakoś super, ale po tzw. researchu, zdaje się że