•  

  #stellaris
  Dobra pomimo 190h przegranych, ta gra cały czas mnie zaskakuje. I zabiera mi konkret życie (potrafię siedzieć przy niej po 10h). Dodatkowo doinstalowałem kilkanaście modów --> zupełnie nowa gra xD A teraz pytanie moje. Czy w trakcie gry samoistnie powstają nowe rasy i czy mogą z czasem stać na równi z innymi? Czy jak odpalamy grę to już z góry założone są rasy jakie będą w rozgrywce i elo?

  •  

   @jediwolf: Rasy jako gatunki żyjące w galaktycy powstają -- czasami przez mieszanie się innych ras, czasami przez samoistne modyfikacje (jako podrasa głównej rasy).
   A rasy jako osobne cywilizacje też -- np przez rebelię w źle zarządzanym imperium albo poprzez rozwój prymitywnej cywilizacjia.
   Ale tak, żeby jakaś planeta, na której nie ma żadnej cywilizacji nagle coś się pojawiło -- to poza specjalnymi eventami to nie.

  •  

   pomimo 190h przegranych

   @jediwolf: A ile wygranych? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @jediwolf: są też prymitywne cywilizacje które mogą np z ery prehistorycznej i budowania piramid stać się same bądź za twoją pomocą cywilizacją kosmiczną. Jedynie to że one przy generowaniu galaktyki się robią i są, nie powstają w trakcie gry ale pewnie i na to mod może być ( ͡° ͜ʖ ͡°)

  •  

   @anonymous_derp: Ja mam tyle. Nigdy nie przeszedłem gry ( ͡º ͜ʖ͡º) . Raz doczekałem kryzysu końcowego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

   źródło: Screenshot_82.png

  •  

   @jediwolf: Jest jeszcze opcja przyspieszenia rozwoju zwierząt do poziomu rozumnego gatunku, ale nie można robić tego dowolnie, przy badaniu planety możesz dostać powiadomienie o tym, że jeden gatunek ma predyspozycje do przyspieszenia rozwoju.

  •  

   Nigdy nie przeszedłem gry

   @MajoZZ: Ja raz specjalnie po to grałem żeby zobaczyć co się stanie po podbiciu wszystkich wrogów i skolonizowaniu wszystkich planet - nic się nie dzieje, gra toczy się dalej.

   Raz też grałem po to, żeby dostać osiągnięcie za pozostanie jedynym gatunkiem w galaktyce (gatunkiem, nie krajem), okazało się że wystarczy zagrać bez przeciwników i dostajesz osiągnięcie dość szybko ( ͡° ʖ̯ ͡°)

   +: Kaiborr
  •  

   @MajoZZ: Haha. Ja właśnie zaczynam od nowa i kminie jak grać, czy się nastawiać, żeby na starcie jak najwięcej układów przejąć, bo potem jak inni się rozrosną to już nie ma co przejmować, czy iść w technologie czy może od razu flotę robić xD

  •  

   @jediwolf: jak chcesz zrobić flotę bez zasobów z innych układów ? zawsze na start badacze + zajmowanie co się da, odcinanie innych i brak przejścia przez twój teren
   @Goglez: jak zacząłeś bez przeciwników skoro jest minimum paru(nie pamiętam dokładnie ilu) ?

  •  

   @Kaiborr: Da się wystartować bez upadłych imperiów i bez przeciwników. Dostałem osiągnięcie, więc musiał być odpalony ironman, więc nie robiłem jakichś modyfikacji.

   +: Kaiborr