Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy #heheszki #przemyslenia

Ej neuropki jeśli rasa czy płeć może być konstruktem społecznym... to czy może być nim orientacja seksualna ?
( ͡° ͜ʖ ͡°) Wychodzi na to że jeżeli takie sprawy jak płeć czy rasa mogą ulec zmianie przez wpływ środowiska zewnętrznego, to pewnie orientacja tym bardziej XD To z kolei przeczyłoby waszej tezie o tym że gejem lub lesbijką człowiek się rodzi XD
  • 21
@Gnieciuch: Ja mam inne pytanie, skoro można być facetem który czuje się kobietą (albo na odwrót) i inni mają uszanować to jak się czujemy, to czy ja jako bialy człowiek mogę powiedzieć, że czuję się azjatą zamkniętym w ciele białego?
@Gnieciuch: w jaki sposób rasa może być konstruktem społecznym? nie widziałem w sumie aby ktoś coś takiego twierdził.

płeć może być konstruktem społecznym

ale płeć biologiczną od kulturowej / tożsamości płciowej to Ty rozróżniaj. płeć biologiczna oczywiście zmianie nie ulega.

skoro już pierwsze założenie jest błędne to i reszta wywodu nie ma sensu bo bazuje na błędnym przypadku bazowym. postaraj się bardziej.
fajnie że odniosłeś się do pytania jakie zadałem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Idąc tropem tęczowej logiki możesz być nawet wiewiórką jeśli chcesz ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Gnieciuch: O, szkoda, że zabrakło tekstu o identyfikowaniu się jako helikopter bojowy, szczytowego osiągnięcia psychoprawackiej polemiki
@10129: Nie no ale np Margot nie poddał się operacji a uważa się za kobietę.
Czy rasa mózgu istnieje, hmm, skoro ludzie różnych ras różnią się fenotypem czy inteligencją to może jest to wynikiem różnic z mózgu, patrz np badania IQ.
Nie chodzi o wyśmiewanie, tylko raczej, wiesz, jakbym założył spódnicę i rajstopy i powiedział, że jestem kobietą i chcę wejsć do kobiecej przymierzalni do rozsądny człowiek by powiedział, że chyba
Nie no ale np Margot nie poddał się operacji a uważa się za kobietę.


@TotalDisaster: jego akurat uważam za atencjusza głównie który mówi to bo modnie albo aby się przypodobać jakiejś grupie. może się mylę, nie wiem. ale zachowuje się jak facet, wygląda jak facet. wydaje mi się, że ten człowiek bardziej szkodzi grupie ludzi lgbt wizerunkowo swoim zachowaniem niż pomaga.
ja tam na tą osobę mówię Michał, może za mało
@TotalDisaster: @Gnieciuch: e tam, zawsze warto się swoimi poglądami podzielić z kimś, może się czegoś nowego człowiek dowie.

co do rasy tak mnie naszło. iq ok, jestem w stanie uwierzyć, że to czynniki kulturowe / bieda mają duży wpływ. W sumie ciekawi mnie nieco dlaczego różne 'rasy' wykształciły tak odrębne kultury, tylko czynniki regionalne? sporo bardzo bogatych w zasoby ziem jednak nie poszło droga rozwoju.,
a fiut?
w sensie ,
@10129: Jasne rozmawiać warto ale jednak myślę że niektórych tematów nie można traktować poważnie tak jak by chciała tego lewica bo w ten sposób debatując czy chłop może wejść do damskiego WC tracimy czas na głupoty i cofamy się w rozwoju w czasie kiedy Chińczycy rozwijają nowe technologie. ( ͡° ͜ʖ ͡°) A u nas tego typu problemy urastają do poważnych tematów, omawianych w szczytowych godzinach antenowych