Wpis z mikrobloga

Pracuję przy sufitach napinanych (folia PCV z grafiką lub oświetleniem i naciągiem) gdzie produkt kosztuje podobnie z metra kwadratowego co zabudowa G/K (120-150 brutto całość) i wygląda identycznie (biały mat czy satyna). Koleżanka, która dzwoni po klientach żeby ich zaktywować powiedziała, że jedna rozmowa ją dobiła...
Mianowicie jeden z wykonawców narzekał, że nie kupuje, bo nie ma klientów. Jak go pociągnęła za język to wyszło, że jego klienci jak mają zapłacić 3000 za sufit, to wolą aby zasuwał przy nim tydzień czasu w G/K a nie zarobił tyle samo w jeden dzień jak przy napinanym. Czujecie? Klient będzie miał gorzej (wybierając G/K pęknięcia, zalania, brak dostępu, itp) ale woli aby rodak się narobił niż gdyby miał zapłacić tyle samo, mieć lepiej z możliwością szybkiej i taniej wymiany (gdyby się za kilka lat znudził).

#pracabaza #truestory #januszebiznesu #patologiabudowlana #sufit #sufitynapinane
WLADCA_MALP - Pracuję przy sufitach napinanych (folia PCV z grafiką lub oświetleniem ...

źródło: comment_1599727521xGKlprKlXv71k0F051ytyR.jpg

Pobierz
  • 18
Jak dla mnie to wy tu januszujecie, skoro opłacałoby się jeszcze zejść z ceną i wyprzeć przestarzałą technologię z obiegu (jak nowa technologia ma faktycznie same zalety nad starą to z pewnością tak by się stało), to ścieracie się z upartymi klientami i tracicie zlecenia. Dodatkowo szybkość montażu i różnorodność folii zachęci klientów do ponownego skorzystania z usługi, tym bardziej nie rozumiem tej ceny.
znane też jako "wcale nie zmowa cenowa"

żeby US wam się tak kiedyś masowo zaczął dobierać do dupy


@xan-kreigor: akurat ja mówię o produktach pełnowartościowych ale znajdziesz też "wolny rynek" i koszta 70-80 PLN zamiast 120 PLN.

To chyba wina wykonawcy, że za robotę na dzień i na tydzień liczy tyle samo?


@mistejk: To wina technologii - Chcesz G/K - okej, dzień pierwszy kręcenie profili, dzień drugi przykręcanie płyt, dzień
@MrMate: gwarancja to minimum 15 lat, jakbyś się na takim położył to by cie utrzymał a GK to raczej by spadł z tobą.. kiedyś był filmik jak chodzą po tej folii ale nie mogę znaleźć... na filmiku widać jak to działa.
WLADCA_MALP - @MrMate: gwarancja to minimum 15 lat, jakbyś się na takim położył to by...