Wpis z mikrobloga

Mam kawiarkę 6 tz. I dwa pytania:

1. Czy jeśli chcę zrobić kawę tylko dla siebie to można wsypać np. tylko dwie - trzy łyżeczki kawy mielonej czy zawsze trzeba sitko zapełnić do końca. Czy kupno reduktora 6/3 ma sens w takim przypadku?

2. Można sypać zwykła kawę mieloną czy tylko i wyłącznie młynek + ziarna?

#kawa #kawiarka #barista
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@DenverPn: Do kawiarki zawsze się daje dokładnie tyle kawy, na ile jest przeznaczona. Reduktora nigdy nie używałam, więc się nie wypowiem.
Kawy marketowe najprawdopodobniej będą zbyt drobno zmielone i zapchają Ci sitko.
@DenverPn: rozsyp na kartce i zrób zdjęcie obok monety. Generalnie kup sobie jakąś lavazzę jak chcesz po taniości na przykład crema e gusto (jest z różną zawartością robusty aż do 100% arabiki). Jak nie miałem młynka to chętnie ją kupowałem do kawiarki wiele lat temu. Albo mielona crema de oro.

Możesz też poszukać kaw na jakimś @coffeedesk - z chęcią ci doradzą :)
@geuze zrobiłem teraz z niej i wyszło ok. Trochę żal wyrzucać więc skończę te dwie co mam i potem może pomyślę nad młynkiem ;) albo gotowe z tych co poleciles :)
@reqq ja mam Venus i kupiłem ten reduktor ale nie jestem z niego zadowolony. ma mniejsze dziurki od oryginału i ta sama kawa zaczyna wypływać dużo później. Parę razy ciśnienie poszło uszczelka bo nie miało siły przepuścic przez kawę. Firma Frabosk
@DenverPn ooo to grubo, a czy Twoja kawiarka jest na liście pasujących do tego reduktora? Moja jest wszędzie na liście "nie pasuje", stąd mam problem :-)